L Denk je vaak aan je pensioen? Hoe zit 't eigenlijk, dat pensioen? Goed dat de werkgever het regelt? 30 jaar, Out of Home, Vrumona "Ik denk niet veel na over hoe ik mijn pensioen regel. Dat komt doordat wij automatisch pensioen opbouwen. Dat is wel heel goed van Heineken. Je weet gewoon datje tot je 65e vol doende pensioen opbouwt om er daarna prettig van te kun nen leven." "Je weet dat het er is, dus je hoeft je niet meer af te vragen: hoe ga ik dat regelen? Het gevolg is datje daar zelf niet meer echt actief over nadenkt." "Ik denk er ook niet veel over na, moet ik bekennen. Eigenlijk ga ik ervan uit dat het wel goed zal komen." "Eigenlijk is dat ook wel weer eng. Stel je voor dat blijkt dat het niet goed geregeld is?" "Ik heb vrienden die in kleine bedrijfjes werken, die moeten zich wel in het onderwerp verdiepen omdat het be drijf geen pensioenregeling heeft." "Ik weet dat we een derde van de pensioenspremie zelf moeten betalen. Watje betaalt, dat verschilt per brutosalaris." "Het is wel moeilijk om door te hebben hoe het pensi oen is opgebouwd. Het is moeilijke materie." "Ja, het is wel saai." "Je krijgt van die lappen tekst. Wie heeft nou zin om dat door te lezen? Het zou fijn zijn als dat wat korter en concreter zou kunnen." "Net als met een loonstrookje. Daar weet je ook nau welijks van wat er op staat." "Je denkt: het zal wel - en je gaat ervan uit dat het goed geregeld is." "Ik werk pas zes maanden bij Heineken. Hiervoor werkte ik bij General Electric, daar betaalde je geen eigen bij drage aan de pensioenpremie. Stel datje 50.000 euro ver dient, dan betaal je hier toch ruim 3.500 euro aan pensioen. Wanneer je van een bedrijf komt dat geen eigen pensioenbij drage vraagt, moetje daar bij salarisonderhandelingen goed naar kijken om te weten of je er op voor- of achteruit gaat." "Als iemand hier net in dienst komt, is dat ook wel eens een punt van onderhandeling. Het is een goeie regeling, maar hij is niet goedkoop. Je betaalt toch al gauw een paar honderd euro per maand bruto. De werknemersbijdrage is op dit mo ment 7,33% van de premiegrondslag." 35 iaar, ^ec Wer*er «ai support van [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 6