KLAAR VOOR DE TWEEDE HELFT De meesten van ons genieten in deze periode van een welverdiende zomervakantie. Als we terugkomen, zijn we weer helemaal klaar voor de tweede helft van 2008. Als ik kijk naar de maanden die achter ons liggen, vind ik dat we best trots op onszelf mogen zijn. We hebben hard gewerkt en dat kun je zien in de resultaten. Heineken Nederland Supply doet het zo goed dat ze op veel gebieden de referentie is voor anderen. Datzelfde geldt voor het Financial Shared Service Centre. Meer naar buiten gericht zijn de inspanningen van Retail en Marketing, die weer in staat zijn geweest het Heineken-Oranjegevoel op originele manier vorm te geven. Maar er was niet alleen maar goed nieuws. Het voorjaar startte wat moeizaam vanwege het weer en zette de verkoop doelstellingen onder druk. Maar terwijl ik deze column schrijf heeft het Nederlands elftal Italië, Frankrijk en Roemenië op grootse wijze verslagen. Dat zorgt er in combinatie met het prachtige weer voor dat ik me niet al te veel zorgen maak. We werken met scherpe doelstellingen en daarom wordt de tweede helft van dit jaar ook weer een flinke uitdaging. Er is een aantal factoren dat daarbij een rol speelt, zoals het rookverbod in de horeca dat begin deze maand zijn beslag kreeg. In de omringende landen zien we dat het rookverbod een negatieve impact heeft op de horeca-omzet. De mate waarin verschilt echter per land. Het komende jaar zal uit wijzen wat het voor de Nederlandse horeca betekent. Maar ook de accijnsverhoging die begin volgend jaar wordt doorgevoerd vraagt aandacht en voorberei ding. Persoonlijk verheug ik me op de verdere ontwik keling van Jillz in de markt. De zeer succesvolle introductie belooft veel goeds en het commitment van onze marketing- en horeca-verkooporganisatie geeft veel vertrouwen voor de komende tijd. Scherpe doelstellingen dus en factoren van buiten en binnen die ze beïnvloeden. Eén ding lijkt onveranderlijk. Wij vormen met zijn allen een mooi bedrijf dat op iedere ontwikkeling kan inspelen. Laat maar komen die tweede helft. Koos Tromp Directeur Financiën Heineken Nederland [2] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 2