ZOMERHITTE VRAGENVUUR De afdeling Kelderbier regelt de levering van kelderbier door heel Nederland. Kan de afdeling de vraag nog wel aan, nu er steeds meer evenementen en festivals zijn in de zomer? Sjef Brummer, al meer dan 25 jaar algemeen medewerker Kelderbier in 's-Hertogenbosch, geeft uitleg. Jullie werken zeker non-stop bij mooi weer? Zetten jullie dan extra wagens in? Geen echte pieken en dalen dus in jullie leveranties? "Dat valt wel mee, hoor. In de zomer zijn er natuurlijk meer festivals, sporttoer nooien en evenementen, maar er is ook minder vraag doordat studenten met vakantie zijn en voetballers hun zomer stop hebben. Studentenverenigingen en voetbalverenigingen zijn grote klanten voor Kelderbier. Dat heft elkaar dus een beetje op. Eigenlijk zien we een stabiele verkoop door het hele jaar heen. Wel is het zo dat de vraag iets lastiger te voorspellen is in de zomer, er zijn meer ad-hocbestellingen. De vraag hangt duidelijk samen met mooi weer. Er zijn daardoor twee of drie keer zoveel weekendleveranties als in de winter." "We beschikken over 33 kelderbierau- to's. Die kun je niet extra inhuren, dat gaat niet met zulke specifieke installa ties op de kelderbierauto's. Wat we dus doen is meer chauffeurs inzetten zodat de wagens non-stop kunnen blijven rijden. Naast de geplande ritten houden we mensen stand-by. En we zorgen dat er 's zomers en tijdens feestdagen geen onderhoud aan het materieel gepland staat, dat doen we dan op een rustig moment." "Eigenlijk is er maar één uitzondering en dat is carnaval. Dan zijn niet alleen de wagens 24 uur aan het rijden maar werken wij ook 's nachts op de orderaf deling. Kelderbierklanten geven dan om een uur of drie 's nachts pas hun bestel ling door; een paar uur later gaan de wagens alweer rijden. Het was dit jaar ook uitzonderlijk druk met Koninginne dag en Hemelvaart. Niemand wil in zo'n lang weekend natuurlijk zonder bier zitten. In plaats van de gebruikelijke 12 tot 13 uur reden we toen wel 16 tot 17 uur per dag. Dan is het wel heel spannend of we alles op tijd kunnen leveren. Uiteinde lijk hebben er gelukkig geen kelderbier klanten zonder bier gezeten." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl. Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 29