Maarten Wismans Meike Dijkstra Jong talent op zoek naar carrièremogelijkheden; Heineken op zoek naar talent. Dat komt samen in de Heineken Business Course, waar 25 studenten vier dagen lang laten zien wat ze kunnen. Hoe dat is? Een deelnemer van dit jaar en een oud-deelnemer (inmiddels in dienst bij Heineken) delen hun ervaringen. Meike: "Het leek me leuk Heineken beter te leren kennen mid dels deelname aan de Heineken Business Course. Vanwege de in ternationale oriëntatie en de aansprekende marketingactiviteiten had ik het idee datje bij Heineken veel kan leren!" Maarten: "Mij sprak vooral aan dat het een Nederlands bedrijf is. Overal waar je komt, associeert men Nederland met Heineken." Meike: "Tijdens de Heineken Business Course viel het mij op dat iedereen in de organisatie met zoveel passie over het merk spreekt. Het zijn heel vrolijke, open mensen. In die vier dagen werd ik behoorlijk 'geHeinekenised'. Ik kreeg echt een groen gevoel aan het eind." Maarten: "Ik werd er ook heel enthousiast van. Heineken- medewerkers stralen zo veel trots uit. Ik sprak bijvoorbeeld een brandmanager die nooit een café zou binnengaan waar Bavaria wordt geschonken. Ik dacht trouwens dat het moeilijk was hier 'binnen te dringen', maar je kunt echt met iedereen een open gesprek aangaan. Hoog of laag in de organisatie. Als jij je laat zien, staan de deuren open, heb ik het idee." Meike: "Dat ben ik wel met je eens. Als je iets wilt weten, kun je altijd bij mensen terecht. Toen ik in mijn traineeship zat, bijvoor beeld, kon ik overal in de organisatie oriënterende gesprekken Maarten: "Onze case was het organiseren van een Heineken- Music-brand-event voor Heineken-medewerkers en studenten. In vier lange dagen hebben we een event in elkaar gedraaid dat ook daadwerkelijk plaatsvond op de vierde dag. Dat is wel echt een verschil met andere bedrijven: die werken veelal met fictieve cases. Ik denk dat Heineken met deze opzet een heel goed beeld krijgt van watje kunt, in zo'n stressvolle situatie." Meike: "Dat denk ik ook. Voor Heineken is het de ideale manier om de beste studenten te selecteren. En voor studenten vormt het de ideale oriëntatie. Ik werkte in groepjes aan een 'real life case', interviewde mensen, bezocht de brouwerij, maakte kennis met alle disciplines binnen het bedrijf. Na een paar dagen weetje echt wel of het bedrijf goed bij je past." Maarten: "De ontlading die ik voelde toen alle studenten aan het eind van de avond op het podium gehaald werden, we de dj bedankten en eindelijk zelf konden gaan feesten... fantastisch! Het waren heel mooie dagen." voor een volgende baan voeren, daar wordt gewoon tijd voor vrij gemaakt." Maarten is ondertussen door naar de volgende ronde van het selectietraject voor het management traineeship. Leeftijd: 27, oud-deelnemer Heineken Business Course Functie: junior brand activation manager bij Heineken Amsterdam Woont: in Amsterdam Typisch Meike: enthousiast, ambitieus en vrolijk Hobby's: salsa dansen, hardlopen, lezen, skiën, snowboarden Leeftijd: 24, deelnemer Heineken Business Course Studeert: Technische Bedrijfskunde aan de Technische Universiteit Eindhoven Woont: in Eindhoven in een studentenhuis Hobby's: lekker koken, wielrennen, zaalvoetballen, reizen Typisch Maarten: enthousiast, doorzettingsvermogen, positief, innovatief [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 24