Dance Valley KLANT Brian Bout (35) voelt zich eigenlijk hele maal geen klant van Heineken. Hij ziet de bierbrouwer als partner: een compagnon waarmee hij campagnes bedenkt en de markt op gaat. Als mede-eigenaar van evenementenbureau UDC is hij blij met deze samenwerking. UDC organiseert jaarlijks onder andere Dance Valley in Spaarnwoude en nog meer grote evene menten, die altijd bijzonder zijn. FEITEN EN CIIFERS Hoe staan de zaken? Hoe zit het met de concurrentie? Wat maakt Dance Valley bijzonder? En jullie aanpak? Hoe is je relatie met Heineken? 8ÜÉÉ Dance Valley telt 60.000 bezoekers en het terrein beslaat 20 voetbalvelden. Wat cijfers: er lopen 200 politieagenten, 200 particuliere veiligheidsbeambten en 200 verkeersregelaars rond, de bar is 300 meter lang, er is ca. 60.000 liter Heineken-bier aanwezig. Voor meer informatie, ook over de andere events van UDC: www.udc.nl. [14] Heineken nl magazine "Aanvankelijk leken we weinig last te hebben van de in voering van de euro in 2002. Maar in 2003 liep het bezoe kersaantal ineens terug. Dat was reden voor een reorga nisatie. We waren toen met 35 mensen, nu zijn we met 25 mensen en een stuk strakker en efficiënter georgani seerd. De bezoekers zijn nu terug en het gaat beter dan ooit in 'festivalland'. We zijn een grote speler in de dance- scene en ontwikkelen ons steeds verder. Zo organiseren we het Go Apres Ski-event in Ahoy en gaan we deze zo mer van start met een serie openluchtconcerten in de vallei van Spaarnwoude." "De markt is gezond, maar ook vol en wordt gedomineerd door een aantal grote spelers. Door het complexe vergun ningenbeleid zijn de plaatsen over verschillende bedrij ven verdeeld. Nieuwkomers maken daardoor weinig kans. Dat wil niet zeggen dat we nu onderuit kunnen zakken. We moeten blijven knokken om onze plaats te behouden en genoeg bezoekers binnen te halen. Dat houdt ons scherp." "Het evenement duurt één dag - dit jaar op 12 juli - en staat bekend als het 'Woodstock van de Dance'. Het pu bliek is divers, de sfeer gemoedelijk en we hebben een sensationele line-up. Het is een echte feestdag. Dit jaar hebben we vijftien podia, sommige bijna verstopt op het terrein. Daarmee prikkelen we de mensen op ontdek kingsreis te gaan. Experimenteren hoort bij Dance Valley." "Onze kracht is dat we alle aspecten van de productie in eigen beheer houden. Dat houdt de lijnen kort en be spaart geld." "We werken nu acht jaar samen - zij als 'sponsor' en wij als organisator - en dat gaat heel goed. Ik vind Heineken enorm gegroeid. Het merk is hip en stoer. In de tweewe kelijkse overleggen kunnen we snel schakelen en beden ken we leuke campagnes. Zo runde Heineken vorig jaar tijdens Dance Valley een zwembad. Ook dit jaar is, in samenwerking met Hyves, een unieke actie bedacht: de Friend Finder. Via deze dienst kun je op je mobiele telefoon precies zien waar je vrienden zich op het festivalterrein bevinden."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 14