RECHT UIT HET HART is als horecavertegenwoordiger bij Vrumona het liefst lekker op pad. Maar als hij dan toch achter de computer zijn administratie moet doen, dan het liefst achter een snelle. is coördinator Heineken Global Workplace op de afdeling Customer Service and Logistics in Zoeterwoude. Hij vindt niet alle veranderingen een verbetering, maar kan wel het grote plaatje overzien. "We werken sinds een paar weken met het nieuwe pro gramma Dexton. Daarin kan ik klantgegevens zoals wat hun binding is met Vrumona, welke apparaten ze hebben staan of welke korting ze hebben veel sneller en over zichtelijker terugvinden dan in het oude 'Market Maker'. De IT-afdeling heeft haar best gedaan om de overgang soepel te laten verlopen. We hebben trainingen gehad, maar het gaat nog met vallen en opstaan. Er zit ook nog een aantal 'bugs' in het pro gramma. Als er wat is, bel ik de Dexton-expert van Vrumona. Daar kan ik snel mee schakelen. Ik heb in het verleden weieens naar de servicedesk in Zoeterwoude gebeld. Wordt dat uitbesteed aan HP? Dat wist ik niet. Het handige van Dexton is dat ik niets meer hoef te faxen of posten. Ik vink in het sys teem aan waar de binnen dienst nog iets mee moet en klaar is Kees. De procedures zijn veel korter. Wel is mijn computer trager geworden van Dexton. Daar baal ik soms van, maar ik probeer me niet te ergeren. Ik weet dat er nieuwe, snellere lap tops aan komen." "Door de uitbesteding van veel IT-services verdwijnt er specifieke Heineken-kennis. We krijgen bijvoorbeeld te maken met een servicedesk bij HP. In het begin zal het meer tijd kosten om een pro bleem en de urgentie ervan helder te krijgen. We zullen de vinger aan de pols moe ten houden om de service weer op te bouwen naar het niveau dat we gewend zijn. Niet elke verandering is dus een verbetering. Daarom is het goed om the 'big picture' te blijven zien. Met Heineken Global Workplace is een be hoorlijke besparing gemoeid. Daarnaast bekijken we weer eens of alle applicaties die op de computers draaien nog wel noodzakelijk zijn. We zijn de programma's die gaan draaien momenteel nog aan het testen. De planning was om de nieuwe pc's vanaf eind juni te gaan uitleveren, maar dat hebben we niet gehaald. Nu is het verschoven naar het najaar. Ik ben daar niet nerveus over. We gaan het pas uitrollen als we er een goed gevoel bij hebben." Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 13