Sea Palace, Amsterdam KLANT In 1984 openden de ouders van Kaji But (32) het drijvende restaurant Sea Palace, pal naast het Centraal Station in Amsterdam. Het drie verdiepingen tellen de restaurant was meteen de bekendste Chinees van de stad. Toen zijn vader een jaar geleden overleed, werden Kaji, zijn broer en moeder gezamenlijk eigenaar. Vol optimisme kijken Kaji en zijn familie naar de toekomst. Hoe gaan de zaken? Waarom is jouw zaak de beste in de wijde omgeving? Wat vind je zelf het leukst aan je zaak? Wat is je favoriete Heineken-product? Hoe is je relatie met Heineken? Ga je iets speciaals doen tijdens de Olympische Spelen? [8] Heineken nl magazine "Afgelopen jaren waren niet onze beste. Niet alleen door het overlijden van mijn vader. Vanwege de bebouwing van het Oosterdokseiland waren we moeilijk bereikbaar, waar door er minder toeristen en plaatselijke gasten over de vloer kwamen, maar met de opening van de nieuwe open bare bibliotheek en het conservatorium begint het gebied weer te leven. Ik verwacht nu heel wat meer aanloop." "We hebben een heel goede Kantonese keuken en onze zaak is prachtig ingericht met veel Chinees antiek en hout snijwerk. Maar vooral onze locatie is uniek. In het hart van de stad met een prachtig uitzicht over het water en de his torische grachtenpanden langs de Prins Hendrikkade." "Er komen hier mensen van allerlei nationaliteiten en plui mage. Niet alleen toeristen, overigens. We hebben ook vaste klanten, waaronder veel bedrijven en overheidsorganisaties die hier met groepen komen eten. Zo zijn Corus, Gemeente Amsterdam, de Belastingdienst en Shell vaste klanten van ons. Het kan zijn dat we de ene avond een groep keurige di rectieleden te gast hebben en een dag later een groep Engelse voetbalsupporters. Die afwisseling vind ik heel leuk." "Ik ben zelf geen bierdrinker, maar ik vind Heineken als merk ijzersterk. Met zoveel toeristen als klant is er voor ons eigenlijk geen alternatief. Naast Heineken hebben we Amstel Gold, ook een premium. En omdat we een Chinees restaurant zijn, verkopen we het Chinese Tsing Tao. Dat bier halen we bij een speciale leverancier van Chinese producten." "Onze relatie is nu goed, maar ik was niet altijd tevreden. Heineken stond vroeger bekend als klantgericht en vrijgevig, maar een aantal jaren geleden moest er bezuinigd worden en kon er ineens niets meer. Dat heb ik als irritant ervaren. Gelukkig is die servicegerichtheid nu weer terug." "Wie bij ons komt eten, is toch een beetje in China. Daarom gaan we zeker speciale avonden organiseren die helemaal in het teken staan van de Spelen. Het zou leuk zijn om iets te doen rondom bijvoorbeeld het tafeltennis of het zwemmen. Dat zijn sporten waar zowel Nederland als China goed in zijn. FEITEN EN CIIFERS Sea Palace is beroemd om zijn uistekende dimsum, Beijing Duck, Sechuan-schotels en Kantonese gerechten. Het restaurant telt drie ver diepingen, biedt plaats aan 700 gasten en is zeven dagen per week geopend van 12.00 uur tot 23.00 uur. De inrichting van het drijvende restaurant is Chinees en chic, met veel houtsnijwerk, antieke Chinese lakdozen en vazen. Blikvanger is een enorm houten beeld van een adelaar met een spanwijdte van zeker drie meter, dat uit één stuk hout is gesneden. Sea Palace heeft 45 mensen in vaste dienst.

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 8