Oranjegoals in Rome, rood-wit-blauw in Parijs, actiefilmpjes op YouTube... wat was er aan de hand? Wie zat er achter deze Oranjegezinde guerrilla? Maximum S Het begon op te vallen. Op de muren van het Colosseum in Rome werden beelden geprojecteerd van de legendarische Nederlandse goals uit 1988. En het water van de Trevi-fontein in dezelfde stad was het decor van een wedstrijd tussen oranje race bootjes. In Parijs werd de metro uitgedost in oranje en rood-wit- blauw. En in België had het beeld van de leeuw van Waterloo ineens een Nederlandse vlag aan zijn staart hangen. De ludieke acties werden gefilmd en op YouTube en Hyves gezet. En iedereen vroeg zich af wie er achter de 'guerrillacampagne' zat die zich Maximum Support noemde. Oranjekoorts helpt! Na een nacht vol verrassingen door heel Nederland - vooral veel in oranje gestoken beelden - kwam op 9 mei de aanstichter van deze nieuwe beweging uit de kast. En tot ieders verrassing was dat Pepsi Max. "Er moest iets gebeuren", vertelt brandmanager Eric Dias. "In de aanloop naar het EK voetbal was de sfeer te mat en soms zelfs ronduit negatief. En dat terwijl de Oranjekoorts en het geloof in 'onze jongens' de kans op winst aanzienlijk vergroten. We hebben er zelfs onderzoek naar laten doen door TNS NIPO en daaruit bleek dat 40 tot 45 procent van de Nederlanders gelooft in de link tussen massale support en winnende doelpunten." Tijdens de persconfe rentie op 9 mei spraken coryfeeën als Wilfred Genee, Nada van Nie en paragnost Henk de Gier zich uit voor Maximum Support. Daarna won de beweging aan kracht. Op de site maximumsupport.nl wer den mensen uitgedaagd deel te nemen aan de actie onder het motto: 'Hoe ver ga jij voor Oranje?' Het gevolg: een stroom van beelden en ideeën voor ludieke acties. Ook gingen steeds meer mensen de speciale Maximum Support Aanvoerdersband dragen, die gratis bij een 4pack Pepsi Max werd geleverd. Breder publiek We vroegen Eric waarom Pepsi besloot zich te profileren met deze campagne. "We vonden dat we met Pepsi wat te veel op de achtergrond waren geraakt," zegt hij. "Onze sponsoractiviteiten richtten zich tot dusverre vooral op dance-events en program ma's als 'Roll the Dice'. Daarin komt onze pay-off 'Max your life' goed tot zijn recht. Maar Pepsi is wereldwijd een groot merk en wij vonden het noodzakelijk nu een breder publiek aan te spre ken. De Maximum Support-actie rondom het EK past binnen de 'Max your life'-slogan, bereikt heel veel mensen en roept boven dien vooral veel sympathie op. En daar doen we het voor." [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 28