'Op de kaart staan ook typisch Hollandse pro ducten als bitterballen, kroketten en frites' SATELLIETKEUKENS Als partner van Heineken mee naar Beijing; dat wilde Albron wel. Maar dan moest deze cateraar, die al jaren de bedrijfsrestaurants van Heineken runt, wel eerst bewijzen die klus aan te kunnen. "Voor de aanbeste dingsprocedure had Heineken een uitda gend eisenpakket opgesteld", vertelt food beverage-specialist Wim Overdevest van Albron. "Onze offerte was daarom zeer uit gebreid en gedetailleerd, met de nadruk op bewaking van voedselveiligheid. We heb ben aan alles gedacht. Zo hebben we bij voorbeeld een waterzuiveringsinstallatie nodig. Die zorgvuldigheid heeft bij Heineken waarschijnlijk de doorslag gege ven om voor ons te kiezen." Maar wat krijgen de bezoekers nou te eten in China? Wim Overdevest en het team van chefs heeft heel wat uren in de keuken ge staan voordat de menukaart voor het Holland Heineken House was samengesteld. "Naast gerechten met een Chinese twist hebben we ook typisch Hollandse produc ten als bitterballen, kroketten en frites op de kaart gezet. We zijn tevreden over het resultaat: het is een gevarieerd menu met veel Hollandse, maar ook Chinese gerechten." Zeven restaurants telt het Holland Heineken House straks. De atleten, de NOC*NSF en de grote sponsors krijgen ieder een eigen plek. Daarnaast komen er een foodplaza met snacks, sandwiches en verse sappen, een brasserie, een feestzaal en een crewrestau rant. Wim: "Alles wordt klaargemaakt van uit één centrale keuken, die buiten in een speciale tent wordt opgesteld. Ieder restau rant heeft ook een eigen satellietkeuken van waaruit de gerechten worden geserveerd." Albron verzorgt regelmatig de catering voor grote evenementen, maar heeft nog nooit zo'n groot project in het buitenland gedaan. Logistiek is het een com plexe operatie. Wim: "We maken zoveel mogelijk gebruik van loka le leveranciers. Daarnaast voeren we een aantal producten in." Wim is een van de zes mensen die zich nu dagelijks bezighou den met de voorbereidingen. Anderhalve week voor het begin van de Spelen vliegt hij naar Beijing. En als de Spelen dan beginnen, staat er een team van 45 mensen klaar om zo'n 2,5 duizend bezoekers elke dag een heerlijke maaltijd te bezorgen. 8 drumsticks of kipkarbonades, 2 theelepels kipkruiden, 25 gram bo ter, scheutje zonnebloemolie, 2 dl sinaasappelsap, een scheut toma tenketchup, gedroogde abrikozen of andere oranje vruchten naar smaak (mango of mandarijn uit blik bijvoorbeeld), rijst of aardappelpuree. Wrijf de kipdelen in met de kipkruiden. Bak in de boter en de olie de kip rondom bruin. Meng het sinaasappelsap met de tomatenketchup en de vruchten (deze eerst wellen!) en doe dit bij de kip in de pan. Laat het geheel met deksel een half uurtje stoven. Kleur de rijst of aardappelpuree die je hierbij wilt serveren, met een paar druppels oranje voedingskleur stof of met wat wortelsap. 4 voorgebakken pistoletjes, 4 gare gehaktballen, 150 g mayonaise, 70 g curry, 90 g chilisaus, 10 g kurkuma Meng de mayonaise, curry, chili saus en de kurkuma goed door elkaar en laat dit enige tijd gekoeld staan om de kleur er goed door te laten trekken. Bak ondertussen de pistoletjes afin de oven en verwarm de gehaktballen in de jus. Snij de pistoletjes open, leg hier de in plakken gesneden gehaktballen op en garneer met de oranje saus. Heineken nl magazine [21]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 27