Brasserie De Bock In februari overhandigden Sophie Hil- brand en Maarten Spanjer het Gouden Fust aan Sven Jansen (33), eigenaar van Brasserie De Bock in Boxmeer. De win naar van Goed Getapt Bier 2007 stapte driejaar geleden ook in het lokale Hotel Riche. Met Riche had hij een moeizame start, maar met De Bock heeft hij goud in handen. Hoe zit het met de concurrentie? Wat verwacht je van leveranciers? Waar erger je je mateloos aan? ïïmmmrn I mém Hoe gaan de zaken? Waarom is jouw zaak de beste? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? Hoe is je relatie met Heineken? "Boxmeer telt vier kroegen, die ieder hun eigen publiek hebben. Het ene café richt zich op de jeugd, het andere op stamgasten. Ik zie hen zeker niet als concurrenten, maar als collega's die elkaar kunnen helpen." "In mijn werk zijn mijn gasten het belangrijkst. Als zij het naar hun zin hebben, doe ik het goed. Van leveranciers ver wacht ik dezelfde houding. Ze moeten servicegericht zijn, anders ben ik zo weg." "Aan mensen zich beter voelen dan een ander. Ik vind dat mensen respectvol met elkaar moeten omgaan. Soms bots ik wel eens met klanten. Zo heb ik een donker meisje voor me werken. Als een klant 'Hé, zwarte' roept, gooi ik zo iemand er meteen uit. Ik ben heel duidelijk in wat ik wel en niet tolereer. Drugs komen er bijvoorbeeld niet in." FEITEN EN CIIFERS Brasserie De Bock is een populair grand café in het centrum van het Brabantse Boxmeer. De inrichting is Toscaans gezellig. Er worden da gelijks zo'n 100 -150 couverts uitgegeven voor lunch en diner. Het terras telt 80 zitplaatsen. Binnen is plaats voor 250 mensen. Het publiek is zeer divers. In het weekend en later op de avond is het publiek overwegend jong, tussen de 20 en 30 jaar. Eigenaar Sven Jansen heeft één leerling, 7 fulltime- en 12 parttimemedewerkers. "De Bock draait altijd goed, met name in het weekend. Door de week komen veel mensen lunchen en dineren. Of ze daar na nog blijven borrelen, hangt af van de sfeer. En van het weer. Ik heb een terras met tachtig stoelen. Als de zon even schijnt, zit het meteen vol." "We zijn heel toegankelijk. Jan en alleman komt hier: van de burgemeester tot de timmerman. De locatie - midden in het centrum, naast het gemeentehuis en direct aan de winkel straat - is heel goed. Mensen komen vanuit de wijde omtrek hier naartoe. Het is hier gezellig en onze service is goed. We hebben het Gouden Fust natuurlijk niet voor niets gewonnen." "Het Gouden Fust werd uitgereikt door Sophie Hilbrand. Omdat de pers meteen boven op me dook, heb ik helemaal niet met haar kunnen praten. Ze lijkt me een leuke meid en ik zou met haar wel eens een biertje willen drinken." "Heel goed. Toen ik driejaar geleden Hotel Riche overnam, kreeg ik vertegenwoordiger Martijn Snep toegewezen. Ik heb aan den lijve ondervonden datje een tent met een slecht imago niet zo maar heropbouwt. Zeker niet in een kleiner dorp. Ik heb met Riche een paar keer zeer slecht gestaan. Daarbij waren Martijns steun en advies zeer waardevol. Nu gaat het overigens heel goed met Riche. Vooral de zalen ra ken steeds voller." [8] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 8