Samenwerken Hét onderwerp deze maand was natuurlijk de uitkomst van de Climate Survey. Collega Hans de Ruiter gaat er in dit blad uitgebreid op in. Ik denk dat we aan de hand van jullie mening sterke aandachtspunten hebben benoemd die voor de hele organisatie van belang zijn. Maar we moeten niet te snel naar conclusies springen, het onderling bespreken van de resultaten zal nog veel dieper inzicht geven in het werkklimaat. De dingen zijn niet altijd wat ze op het eerste gezicht lijken. Neem bijvoorbeeld het punt samenwerken, natuurlijk zie ik om mij heen voorbeelden van hoe het goed en minder goed kan. Als ik het verhaal over de flexwerkers verderop in dit nummer lees, is dat redelijk positief. Maar ik zie ook dat samenwerken op dat vlak vaak beter kan. Wij, de vaste medewerkers van Heineken, hebben een beetje de neiging collega's die hier tijdelijk zijn als 'tweederangs burgers' te behandelen. Onterecht denk ik, want deze mensen zorgen ervoor dat wij met een goede bezetting kunnen blijven werken terwijl alle ontwikkelingen doorgaan. Zoals bij Inbound Logistiek, waar Michel Maas enthousiast over vertelt. Vanwege de veranderingen daar zijn een aantal medewerkers bezig met opleiding en heroriëntatie om klaar te zijn voor een andere functie in de toekomst. De ruimte hiervoor wordt mede gecreëerd door de flexwerkers die het gat vullen dat ontstaat. Een vorm van samenwerken die niet altijd een goede naam heeft, maar als je onder de oppervlakte kijkt heel waardevol is. Als we iets goeds willen doen met de uitkomsten van de Climate Survey moeten we daar kijken, onder de oppervlakte. Wiggert Deelen, directeur HNS [2] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 2