EXTRA KRACHTIG Waarom deze grote verpakking? Voor wie is Amstel Sterk Hoe past het in het bedoeld? alcoholbeleid van Heineken? Onlangs introduceerde Amstel het nieuwe Amstel Sterk. Verpakt in een 50 cl-blik en met een lekkere, extra krachtige pilssmaak, waarbij ook het alcoholpercentage iets hoger ligt dan dat van 'gewoon' Amstel-pils. Wat is de gedachte achter dit nieuwe biertje? We vroegen het aan Ralph Rijks, brand- manager Amstel. Het blijkt dat steeds meer consumenten graag 50 cl-blikken kopen. Vandaar dat wij ervoor gekozen hebben om die ver-pakking ook te gaan gebruiken. Op dit moment is 21% van de totale hoeveelheid bier die in de Nederlandse supermarkt wordt verkocht, verpakt in een 50 cl-blik. Amstel Sterk is in dat aanbod een alternatief voor mensen die op zoek zijn naar een volle en krachtige pilssmaak. Met deze introductie betreden we als het op een na grootste biermerk een segment dat tot nu toe werd gedomi neerd door kleine merken en private labels. Tijdens de introductieperiode zagen we dat onze klanten (supermarkt ketens) ervoor kozen om het voor een prijs van rond de 1,09 te verkopen aan de consument. Deze prijs benadrukt wat ons betreft de kwaliteit van het product en is in lijn met de luxe uitstraling van de Amstel Sterk blikverpakking. Veel liefhebbers zijn op zoek naar een goed smakend bier in 50 cl-blik voor hun genietmomenten, zij zijn nieuwsgierig en zoeken afwisseling. De volle en krachtige pilssmaak van Amstel Sterk gaat hen overtuigen. Wij hebben indrukwekkende smaakonderzoeks resultaten waarin ook concurrerende producten zijn meegenomen en daar wint Amstel Sterk met ruime voorsprong. Het is dankzij de inspanningen van veel mensen bij HNS en de brouwerij dat we dit bereikt hebben en er nu zo'n lekker bier bij hebben. Ook de winkeliers zullen blij zijn dat Amstel het groeiende en margerijke 50 cl-blikbiersegment toegankelijk maakt voor een grote groep bierdrinkers, die niet alleen behoefte heeft aan een uitstekend bier maar ook aan een bekend en vertrouwd merk. Wij kunnen als onderneming de consu ment niets opleggen, maar we adviseren wel om alcohol verantwoord te gebruiken. Dat doen we onder meer via de campag nes Enjoy Heineken Responsibly, Enjoy Amstel Responsibly en intern via Cool@Work. Amstel Sterk wordt gebrou wen volgens speciaal recept, om een volle en krachtige pilssmaak te bereiken. Dat heeft tot gevolg dat het alcohol percentage iets hoger ligt. Als je naar de hoeveelheid alcohol kijkt, staat één 50 cl-blik Amstel Sterk gelijk aan drie gewone glazen pils. De Stichting Verant woord Alcoholgebruik (STIVA) zegt dat veilig drinken betekent: niet meer dan twee glazen voor een vrouw en niet meer dan drie glazen voor een man en niet elke dag. Wij raden consumenten aan dit advies op te volgen. OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 29