Marga Visser Rob Robbers HM Uit De eerste verdieping van het kantoorgebouw in Zoeterwoude is verbouwd. In een open, transparante ruimte zitten alle kantoorafdelingen van HNS, de directie en de HR en Finan ce-afdelingen die met HNS te maken hebben, bij elkaar. De bedoeling is dat het de samen werking verbetert. Rob: "Onze werkruimte is nu open, fris, ruimtelijk en trans parant. Het is op en top luxe. Heel anders dan de oude situatie: een jaren '70-interieur met eindeloze gangen en deuren waar je niemand ziet zitten. Enigszins jaloers komen mensen van andere verdiepingen kijken." Marga: "Ja, het is echt enorm verbeterd. Mijn huidige werk plek is de oude directiekamer waar vroeger Freddy Heineken zat!" Rob: "De directie zit niet meer achter gesloten deuren. Ook bij andere collega's loopje makkelijker binnen. Je hoeft geen trap meer af, geen lift meer in. De werkruimtes van Contractmanagement en de afdeling Planning bevinden zich nu naast elkaar. Dat is prettiger werken, omdat er veel overleg plaatsvindt." Marga: "Ik ga ervan uit dat veel mensen dit als een groot voordeel ervaren. Direct contact vind ik plezieriger. Ik ben geen voorstander van de mailcultuur, loop liever bij iemand langs. Dat overlegt veel prettiger en is efficiënter." Rob: "Ik ook. Ik hoop dat mensen nu niet meer van die ellen lange kettingmail-achtige berichten gaan sturen. Voorheen Marga: "Klopt, ik zie opeens weer allemaal oude collega's. Ik kan me wel voorstellen dat mensen minder gemakkelijk bin nenlopen bij HR. De medewerkers van HR zitten niet meer in aparte kamers. Ik vrees, dat hierdoor een drempel kan ont staan om een privégesprek aan te gaan." Rob: "We werken nu een aantal weken in de nieuwe situatie. Er zijn nog wel een aantal aandachtspunten. Iedereen is ge vraagd die aan te geven. Die zullen worden verwerkt in de evaluatie en zoveel mogelijk worden opgelost." Marga: "Het is gewoon heel mooi. We zijn er best trots op." belde je, nu zie je iemand zitten en handel je zaken direct af." Marga: "Het is natuurlijk ook wel even wennen. Ik werk met vijfentwintig mensen in een ruimte en ervaar dat als leuk en levendig, maar ook wel een beetje rumoerig. Mijn afdeling en de afdelingen HR, Opleiding en Transaction Business Support van inkoop bevinden zich in dezelfde werkruimte. Mensen die in zichzelf gekeerd zijn, zullen moeten wennen." Rob: "Wij niet, wij zijn vanuit het verleden gewend met meer collega's in één ruimte te werken." Leeftijd: 49 Functie: werkt ruim 30 jaar bij Heineken, als medewerker Douane (exportdeclarante) Woont: Capelle aan den IJssel Thuis: "vanaf juni ga ik voor het eerst samenwonen" Gek op: "vakantie! Maakt niet uit waar naartoe..." Typisch Marga: groot plichtsgevoel, harde werker, trouw Leeftijd: 47 Functie: werkt 27 jaar bij Heineken, is Buyer Logistics Woont: Zoetermeer Thuis: getrouwd, heeft een zoon van 14 Fanatiek in: "sporten; hardlopen en/of wielrennen en ik ben trainer van het voetbalelftal van mijn zoon" Rob ten voeten uit: vrolijk, enthousiast, creatief, "niet lullen, maar poetsen" [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 22