Willem Verburg (44) Clayton Bommel (25) IV IV ill< Is operator bij colonne 3 Waarom "We hebben een heel leuke ploeg. Er is altijd wel tijd voor een geintje." Is operator bij colonne 3 Waarom Omdat hij van ploegendien sten houdt. "En het verdient hier goed vergeleken met andere banen, vooral nu ik in de Heineken-cao zit." w illem: "We zochten bij colonne 3 al tijden een nieu we flexwerker. Het liefst iemand die wat langer zou kunnen blij ven, zodat hij echt kon meedraaien in het team en wij niet steeds opnieuw alles hoefden uit te leggen." Clayton: "En toen kwam ik opdagen, nadat ik een leuk gesprek had gehad bij uitzendbureau CAPAC. Het klikte meteen met het team en de technische aspecten van het werk had ik gelukkig snel onder de knie. Nu werk ik hier alweer acht maanden. We hebben al veel met elkaar meegemaakt. Toch Willem?" Willem: "Ik weet nergens van, jongen." Clayton: "Hahaha..." Willem: "Wij zien hem helemaal niet als flexwerker. Ik denk dat sommige mensen niet eens weten dat hij een tijdelijke kracht is. We hebben hier wel eens flexwerkers gehad..." Clayton: "Is een mentaliteitsprobleempje. Ik heb bij een klus wel eens meegemaakt dat iemand lag te slapen omdat hij geen zin meer had om te werken. Erg irritant, want op die mensen kun je niet bouwen." Willem: "Je hebt gelukkig heel veel goede flexwerkers. Clayton was meteen gemotiveerd. Maar we zijn ook eerlijk tegen hem geweest: als het niet gaat, dan kun je hier niet blijven. Maar het ging dus heel goed." Clayton: "Ik zou het leuk vinden als ik in een vast dienstverband terecht zou kunnen komen. Ik werk hier nu al sinds september 2007 en ga nog door tot eind 2008. Dat is bijna vast toch?" Willem: "Als hij in vaste dienst zou komen, krijgt hij ook meer verantwoordelijkheden. Wij hebben bijvoorbeeld autorisatie vermogen bij bestellingen of bij het verhelpen van storingen. Hij doet nu meer fysiek werk." Clayton: "Maar ik moet dan wel mijn mbo-diploma en een extra technisch diploma halen. Ik hoop dat het lukt." Willem: "Je hoort wel eens mensen zeggen dat flexwerkers onze vaste banen inpikken, maar daar ben ik het pertinent niet mee eens. Zij zorgen er juist voor dat wij ons werk kunnen blijven doen omdat ze alle gaten in de planning kunnen opvangen." Clayton: "Dat kan betekenen dat het werk onregelmatig is. Ik zit zelf gewoon in het ploegenrooster. Dus ook met nachtdiensten, ja. Zwaar? Ach, ik vind het wel prettig, 's Nachts kan ik goed na denken over wat ik allemaal nog wil doen in mijn leven." LEZERSOORDEEL VAN SANNE VERRA 'jammer dat flexwerkers niet altijd even goed worden ontvangen. Het lijkt mij lastig om als flexwerker een plekje te vinden in een team dat in veel gevallen al heel lang samenwerkt. Ik denk dat flexwerkers onmisbaar zijn bij Heineken en dat ze wat meer waardering verdienen." Heineken nl magazine [21]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 21