M Mark: 'Je moet ook moeite doen om flexwerkers op weg te helpen' Martin Platje (39) Mark van den Berg (42) Is heftruckchauffeur bij Customer Service Logistics Waarom Omdat er aan goede chauf feurs bijna altijd een gebrek is. "En ik vind het nu eenmaal mooi werk om te doen.' [20] Heineken nl magazine Waarom Omdat er nu eenmaal een chef moet zijn. "Alle verpakkingsmaterialen moeten op tijd op de productielijn staan en producten met een binnenlandse of buitenlandse bestemming moeten op tijd gereed staan voor vervoer. Dan is een beetje orde en overzicht wel handig." ark: "Martin en ik werken niet dagelijks samen. Maar we komen elkaar wel regelmatig tegen. Ik ben erbij ge weest toen hij hier startte. Hij had al voldoende basiskennis voor het vak en na een kort introductieprogramma ging hij aan de slag. Dat ging direct hartstikke goed." Martin: "Ik had contact gezocht met CAPAC, het uitzendbureau voor Heineken. Na een gesprek en enkele tests mocht ik hier ko men. Zo is er gekeken of mijn rijvaardigheid op de heftruck vol doende was en of ik het WMS (Warehouse Management System) begreep en ermee overweg kon. Dat was gelukkig het geval." Mark: "Sommige mensen hebben veel kritiek op uitzendkrach ten. Zij menen dat de kwaliteit ondermaats is. Maar dat kun je natuurlijk niet alleen de flexwerkers verwijten. Wij moeten er ook moeite voor doen om nieuwe, tijdelijke medewerkers op weg te helpen. Ja, zeggen collega's dan, daar heb ik toch hele maal geen tijd voor?" Martin: "Dat snap ik wel. Iedereen is altijd hartstikke druk en dan heb je natuurlijk geen tijd om alles nóg een keer uit te leg gen. Begrijpelijk dat niet iedereen enthousiast is." Mark: "Flexwerkers leggen inderdaad druk op teams. Sommi gen kunnen bijvoorbeeld niet zelfstandig in de belading rijden. Of ze zijn te langzaam, waardoor het hele proces vertraging op loopt. Wij moeten daarom ook eisen durven stellen aan nieuwe Is teamleider bij Customer Service Logistics tijdelijke krachten. Dat ze voldoende Nederlands spreken bij voorbeeld. En dat ze de juiste papieren hebben." Martin: "Het voordeel van flexwerkers is dat ze vaak op ver schillende plekken inzetbaar zijn. Dat geldt ook voor mij; ik heb al op diverse afdelingen gewerkt. En ze mogen me altijd bellen voor werk: als er werk is, kom ik." Mark: "Flexwerkers komen te pas en te onpas opdraven. Zelfs op het laatste moment, bij een plotselinge ziekmelding bijvoor beeld staan ze weer klaar. Dat mag ook wel eens gezegd wor den. Heineken-medewerkers mogen best wel eens wat aardiger zijn voor de flexwerkers."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 20