i Teg"**, ?c <- s *67*. - - A'.»' ;i ;*T- L_L .fita A N H bij een lijn, wordt er een speciale vrachtwa gen met nieuwe pallets met glas naar de brouwerij gestuurd. Die vrachtwagen rijdt het terrein op - en achteruit de productie lijn in. De pallets die hij bij zich heeft, worden dan mechanisch-automatisch op de band getrokken. Sinds december gebeurt dit met 65 procent van het glas in Zoeterwoude. In 's-Hertogenbosch gebeurt dit al een aantal jaren voor de blikstroom. De rest van de materialen gebruiken we wat minder, zoals kroonkurken en karton. Die gaan we wel op de brouwerij opslaan. In Zoeterwoude zijn we daarom nu bezig een centrale locatie binnen de huidige centrale muren te creëren, waar al deze opslag komt." EN WAAR BLIJVEN DE GRONDSTOFFEN? "Mout gaat in grote silo's, daar hebben we er genoeg van bij onze brouwerijen, dus daar kunnen we veel van opslaan. En de rest van de grondstoffen neemt niet zoveel ruimte in. Daarom willen we daarvan altijd voor een aantal weken op voorraad hebben staan. We mogen nooit zonder zitten. Met de grondstofprijzen die stijgen zullen we dus de juiste balans moeten vinden in de voorraadhoogtes. Want we moeten natuurlijk ook kostenefficiënt werken. Verder zijn we aan het kijken naar mogelijk heden om leveranciers op afstand onze voorraden te laten monitoren. Daarmee leggen we de planning bij de leveranciers neer. De leverancier heeft op die manier wat meer vrijheid om zelf te bepalen wanneer hij zijn spullen naar de brouwerij brengt, als er maar genoeg is om mee te werken. Ook zijn we in 's-Hertogenbosch bezig met het opzetten van een logistiek centrum van 55.000 m2. Maar het is nog niet bekend of en zoja welke inboundstromen we daar gaan opslaan. We bekijken het per brouwe rij. 's-Hertogenbosch heeft een heel andere dynamiek en m2 beschikbaarheid dan Zoeterwoude, omdat daar alleen geprodu ceerd wordt per order. Dat vergt een andere aanpak." EN WANNEER STOND JE NOU 'MET DE POTEN IN DE MODDER' "Voor mijn neus wordt colonne 8 gebouwd -de nieuwe productielijn. Bij aanvang van de bouw waren wij op dat terrein nog bezig met de Inbound Logistiek. Er stond heel veel glas opgeslagen. We hebben met de operationele logistieke afdeling in Zoeterwoude heel snel moeten schakelen om überhaupt nog een beetje te kunnen werken. We moesten overal en nergens door de hele brouwerij spullen neerzetten. En we hebben een tent van 1.500 m2 voor extra opslag gebouwd. Het is veel gehan nes geweest (en soms nog) om het bedrijf draaiende te houden. Maar alles bij elkaar is dat goed gelukt. Dat is dan toch weer leuk." Heineken nl magazine [17

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 17