Climate Survey Caroline Flaton (35) Louis Loevesijn (31) RECHT UIT HET HART I werkt als medewerker receptie Heineken Brouwerijen Unit Utrecht (standplaats Houten) en vulde zelf ook de enquête in. "Nee, ik ben niet verbaasd over deze uitkomst." is Groepsleider Logistiek bij Heineken Brouwerijen Amsterdam. Heeft zelf, vanwege zijn vakantie, niet mee kunnen doen aan het werkklimaatonderzoek, maar herkent de uitkomsten. "Toch zie je al wel verandering." ^S\ Heineken nl magazine [13] "Ik draai alweer wat jaren mee en eigenlijk zijn het altijd dezelfde punten die naar voren komen. Er veranderen wel dingen, hoor. Maar er worden veel reorganisaties uitgevoerd en mensen ver plaatst, en dan begin je vaak weer bij nul. Toch vind ik het heel goed dat deze onderzoe ken worden gehouden: we kunnen er alleen maar van leren. Het drukt ons met de neus op de feiten. De mede werker weet weer eens wat de leidinggevende verwacht - en andersom. Ik merk zelf ook wel dat samenwerking tussen de afdelingen onwijs belangrijk is. Ik zat hiervoor bijvoorbeeld op verkoop tele fonie. Daar weetje toch meer van wat er in- en extern speelt. Ik denk dat het goed is als er concrete plannen wor den gemaakt. Er wordt al tij den gezegd dat we klant vriendelijker moeten werken, maar hóe gaan we dat dan doen? En hóe gaan we beter samenwerken? Het zou goed zijn te weten hoe we dat soort dingen gaan aanpakken. "In de uitslag van het onder zoek staat een aantal punten die ik herken. In het verleden werden mensen niet zozeer beoordeeld op hun prestaties als wel op het feit of ze aardig waren. Ook werden afspra ken vaak niet nagekomen. Er was een verkeerde cultuur ontstaan, het bedrijf was aar dig ziek geraakt. Maar sinds een jaar of twee merkje dat dat verandert. Ik denk dat het met dit onderzoek nog beter zal worden. De klant wordt weer centraal gesteld; daar zijn over de hele linie acties voor. Mensen worden ook aangesp roken op hun daden. En er zijn projecten om de samenwerking te verbeteren. Bij ons in Amsterdam zit het MT bovenop dat soort zaken. De feedback vanuit de top wordt ook beter. De directie komt regelmatig op de werk vloer om een praatje te ma ken met mensen. Daarmee tonen zij betrokkenheid - dat voelt goed."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 13