'Pesten... gelukkig komt het bij ons niet veel voor, maar elk geval is er één te veel' In een vorig nummer riep directeur HR Hans de Ruiter alle collega's op om hun stem te laten klinken. Die oproep vond gehoor: 74% van alle medewerkers heeft de vragenlijst voor het werkklimaatonderzoek ingevuld. "Een hoog percentage," zegt Hans tevreden. "Dat is bij andere bedrijven wel anders." Is hij ook zo tevreden met de uitkomsten? Aandacht [10] Heineken nl magazine Aandacht moet, elke dag "Natuurlijk ben ik er blij mee dat de meeste mensen positief zijn over het werken bij Heineken, en trots zijn op de orga nisatie," zegt Hans. "Echt een verrassing was dat niet - ge lukkig weten we over het algemeen redelijk goed wat er speelt - maar het is mooi om het op deze manier terug te zien. Ook de uitkomst dat de meeste mensen weten en be grijpen welke kant we met Heineken op willen, is positief: daar hebben we de laatste jaren vanuit het management hard aan gewerkt via allerlei vormen van communicatie, van dit magazine tot bierkratsessies en blijkbaar heeft dat gewerkt. Heel plezierig vond ik het ook te zien - let wel, ik praat over algemene uitkomsten, natuurlijk zijn er per afdeling ver schillen - dat mensen zich bij Heineken niet geremd voelen om te zeggen wat ze op hun hart hebben, kennelijk is er een sfeer van veiligheid en vertrouwen. Dat is een belangrijke basisvoorwaarde: datje open en eerlijk met elkaar kunt om gaan. Een goede relatie hebben met je leidinggevende: het lijkt een kleinigheid, maar het is tegelijkertijd ook groot. Als de verhoudingen tussen medewerkers en hun leidinggeven den over het algemeen goed zijn, werkt dat door in de gehe le organisatie." Bracht het werkklimaatonderzoek ook tegenvallers? Zo zou Hans het niet willen noemen, maar wat hem betreft zijn er zeker uitkomsten waar iets mee gedaan moet worden: "Uit het onderzoek blijkt dat het vertrouwen in directie- en ma nagementteam beter kan. Dat hebben we wel zien aanko men, het is een logisch gevolg van de maatregelen die in de afgelopen jaren zijn doorgevoerd en iets waarvan wij ons al zeer bewust waren. De verbetering van de balans tussen de drive naar verbeteringen en het persoonlijk welbevinden, stond al op onze agenda en zal daar de komende jaren ook blijven staan.

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 10