HET BELANG VAN SPECIAALBIER VRAGENVUUR Waarom is er zoveel belangstelling voor Ibieren? Hebben we nu meer speciaalbieren dan Waarom zijn speciaal bieren voor Heineken belangrijk? In de drie jaar dat Maureen de Backer (28) nu als trademarketeer bij De Brouwketel werkt, groeide de belangstelling voor speciaalbieren. Niet alleen van uit de markt, maar ook vanuit de Heineken Dranken handel. De focus lag daar aanvankelijk op de eigen merken en een klein aantal speciaalbieren. Nu kun nen klanten uit een veel breder assortiment kiezen. De Brouwketel, een dochteronderneming van Hei neken, is dé expert op het gebied van speciaalbier. .#r-. Bewust genieten en kiezen voor kwaliteit is een trend. Een speciaalbier drink je niet zomaar. Het is een speciaal moment waar je heel bewust voor kiest, een unieke belevenis. Daarnaast hebben mensen behoefte aan iets nieuws. Ze willen meer keuzemogelijkheden en nieuwe smaken uitproberen. Binnen het segment van speciale bieren is ruimte voor vernieuwing. De brouwers spelen met nieuwe combinaties en smaken. De opkomst van rosébier is daar een prima voorbeeld van. Rosébier vormt inmid dels een geheel nieuw segment binnen het speciaalbier. Ook dit jaar verwach ten we weer een groei in Wieckse Rosé en Wittekerke Rosé." Binnen de Heineken Drankenhandel hebben we er zeker meer dan vroeger. Hadden we er toen vijf zes, nu hebben we een kernassortiment van maar liefst 33 verschillende speciaalbieren. Dat is enerzijds te danken aan de verdere integratie van dochteronderneming De Brouwketel binnen de Heineken Dran kenhandel en anderzijds door de uitbreiding van het portfolio. Het kernassortiment is onderverdeeld in tien segmenten, zoals bijvoorbeeld witbier, fruitbier en abdijbier. Elk segment bestaat uit een pakket van ten minste drie bieren. Zo bestaat het segment witbier uit Wieckse Witte, Wittekerke Wit en Blanche de Bruxelles." Wij hebben nu het breedste assortiment van Nederland en daarmee kunnen we voor 99% tegemoet komen aan de wensen van onze klanten. Bovendien verdienen we er ook goed aan. Meestal zit er een flinke marge op speciaalbier. Juist omdat ze er zo bewust voor kiezen, zijn gasten bereid meer te betalen voor een speciaalbier. Hierdoor is het ook voor de horecaondernemer een aan trekkelijk product. Kortom: het is een heerlijke business, want we worden er allemaal beter van." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl. Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 29