Isabelle Spindler-Jacobs Sergey Pletnev DIALOOG Voor de tweede keer op rij won Vrumona de Industributie Trofee in de categorie Drank. Niet alleen werd Vrumona eerste in de eigen bedrijven-categorie Drank, maar onze collega's scoor den ook hoog op de ranglijst van alle typen bedrijven samen: een vierde plaats. En dat terwijl ze vorig jaar nog op de 23e plaats stonden. Twee collega's vertellen hoe ze dat voor elkaar kregen. Isabelle: "Toen we vorig jaar de Industributie Trofee wonnen, scoorden we laag op het gebied van trademarketing. Kort ge zegd gaat dat over marketing naar de detailhandel. Dan moetje bijvoorbeeld denken aan hoe je je acties kunt afstemmen op een bepaalde supermarktformule. Daar zijn we aan gaan werken." Sergey: "We hebben van Trademarketing een aparte afdeling gemaakt. Voor die tijd viel het onder Accountmanagement. Er werken nu meer mensen op de afdeling en we hebben ook een trademarketeer voor de buitendienst. Die kan de ideeën die bij voorbeeld vanuit marketing komen, afstemmen op de onderne mer. De kwaliteit van trademarketing wordt in het Industributierapport op twee punten beoordeeld. Eén: kennis van de formule van de klant. En twee: de ondersteuning van in troducties. Van de klant hebben we op beide punten hogere cij fers gekregen." Isabelle: "Die beoordeling is er trouwens niet alleen de reden van dat we die veranderingen hebben doorgevoerd. Ik vind dat je altijd in beweging moet blijven." Sergey: "De scores gaven natuurlijk wel aan dat een verande ring noodzakelijk was. Al dit jaar laten we een diepgravend klantonderzoek uitvoeren om te bekijken hoe het nog beter kan. Daarnaast beginnen we zelf met periodieke gesprekken met de klant." Isabelle: "Vergeet onze vertegenwoordigers niet. Sinds vorig jaar leveren zij elke week een volledig verslag in van de ontwik kelingen in de markt, compleet met foto's. Ze brachten altijd al veel informatie en nieuwe producten naar binnen, maar nu gaat dat veel gestructureerder." Sergey: "De samenwerking tussen onze afdelingen is erg be langrijk. Een voorbeeld: presentaties over nieuwe producten worden door Trademarketing gemaakt, maar ook accountma nagers houden die presentaties. Andersom is de relatie tussen de accountmanager en de klant van invloed op de manier waarop Trademarketing zaken kan doen." Isabelle: "Overall steeg Vrumona van de 23e naar de 4e plek. Stilletjes droom ik ervan ooit eerste te worden, maar daar is niet echt op te sturen. Dit jaar won een bedrijf in kippenvlees. Het is een beetje appels met peren vergelijken. Er blijft natuur lijk altijd ruimte over voor verbetering en groei. Daar gaan we binnenkort verder over brainstormen." Sergey: "Ik denk toch dat het haalbaar is. Onze afdeling Trademarketing is nog jong, dat betekent dat we nog veel kun nen groeien. Als het aan mij ligt, gaan we verrassen dit jaar. We gaan hard op zoek naar creatieve ideeën waarmee we onze producten kunnen promoten." Leeftijd: 42 Functie: manager Food Vrumona Wil benadrukken: "Deze prijs is echt te danken aan de inspan ning van heel Vrumona. Iedereen heeft zijn eigen rol, maar we hebben het samen gedaan." Leeftijd: 34 Functie: manager Trademarketing Vrumona Meest trots op: "De prijs zelf. We zijn niet uitgegaan van mo dellen, maar hebben gekeken naar de behoefte van de klant. Dat heeft zich uitbetaald."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 28