WAT IS DE BELANGRIJKSTE KWALITEIT VAN DE SERVICEDESK? SERVICEDESK GAAT WERELDWIJD Wanneer zijn jullie tevreden?? pen wel dat wij geen onderdeel zijn van het probleem. Het las tigst zijn vragen die niet via de juiste route bij ons binnen komen. Iemand wil bijvoorbeeld een tool of een dvd-station op zijn pc. Die aanvraag moet hij eerst aan een leidinggevende, een zogenaamd focal point, voorleggen. Op zo'n moment kun je iemand niet verder helpen. Dat is vervelend." Dat ze de juiste vragen stellen, zegt IT-manager Hans Geurts. Een aantal jaren geleden verwerkte de Servicedesk nog zeventigduizend calls per jaar. Inmiddels is dat gedaald tot veertigduizend calls per jaar. Hans: "Dat komt deels door de grotere stabiliteit van de systemen, maar ook door dat de processen binnen de Servicedesk zijn verbeterd. We werken op basis van SLA's (Service Level Agreements). Daarin zijn zaken als reactiesnelheid vastgelegd. Een ge middeld gesprek duurt 4,5 minuut, maar we houden een maximum van 10 minuten aan. Voor een first time fix, een vraag die we zelf kunnen oplossen, staat een tijd van 10 mi nuten waarbinnen het probleem moet zijn verholpen. Ook als partners worden ingeschakeld, wordt de reactiesnel heid gemonitord en de voortgang bewaakt. Hoe snel spelen we een vraag door? Incidenten hebben verschillende priori teiten. Als door een storing lijnen stilvallen, heeft dat de hoogste prioriteit. Voor gebruikers is het belangrijk dat de Servicedesk-medewerker niet alleen verstand van IT heeft, maar ook snapt wat het belang van een applicatie voor de organisatie is. Wanneer een applicatie als Proost, het sy steem dat de belevering aan horecaklanten regelt, uitvalt, kunnen klanten niet beleverd worden. Dat zorgt voor een ander soort stress dan iemand die zijn e-mail niet kan openen." Vb Dirk: "Het liefst bied je bij ieder gesprek meteen de oplossing. Maar dat is onmogelijk. Een aantal problemen moeten we doorgeven aan een leverancier van software. Wel houden we het incident vervolgens in de gaten. Via het registratiesysteem zien we wat de status is. Een aantal leveranciers is er ook op aangesloten. Eigenlijk houden we dat scherm de hele dag in de gaten. Hoeveel calls staan er nog open? Groen is open, geel is afgerond en rood is gesloten. Als je weggaat, hoop je dat het hele scherm rood oplicht. Dat is het ultieme, zeg maar." Michael: "De voldoening van dit werk zit in het feit datje ser vice kunt verlenen. Over het algemeen zijn gebruikers blij met ons. Ons imago is best goed. Er wordt weinig op ons gemopperd." De huidige Servicedesk wordt dit jaar ingeruild voor een global Servicedesk. De ondersteuning vormt een onderdeel van Heineken Global Workplace. Wereldwijd krijgen alle Heineken-medewerkers de zelfde standaardwerkplek. In Nederland gaan gebrui kers gefaseerd over op de nieuwe gestandaardiseer de oplossing. De Nederlandse gebruiker zal weinig verschil merken met de huidige Servicedesk. Hij krijgt ook na de overstap een Nederlandssprekende medewerker aan de lijn. Meer informatie over Heineken Global Workplace is te vinden op het Heineken-intranet. De huidige Servicedesk is uitbe steed bij Getronics PinkRoccade. De Servicedesk medewerkers zijn Getronics PinkRoccade-medewer- kers. Het contract met Getronics PinkRoccade wordt beëindigd als de transitie naar HP compleet is. LEZERSOORDEEL VAN MAARTJE VAN GALEN Als je laptop vastloopt wil je alleen maar dat dat ding het zo snel mogelijk weer doet. Dan sta je er niet bij stil wat voor een professionele organisa tie er achter de Helpdesk zit. [18] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 24