Café De Tijd in Dordrecht KLANT Een beetje chic, een beetje Belgisch en heel gezellig. Zo omschrijft eigenaar Corinne Smeijer Café De Tijd. Zij en haar man Ruud begonnen het café twintig jaar geleden - op 29 februari in het schrikkel jaar 1988 om precies te zijn. Het histori sche pand in het centrum van Dordrecht was toen net gerestaureerd. In De Tijd draait het om speciaalbieren. Hoe staan de zaken? Wat vind je het leukst aan jullie zaak? Hoe zit het met de concurrentie? Waar let je op bij leveranciers? Hoe is je relatie met Heineken? Bevalt het zaken doen met Heineken? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? FEITEN EN CIIFERS «ar-; "Ik mag niet klagen. Met overwegend vaste klanten heb ben we een heel steady publiek. En als we geen gekke din gen doen, blijven die wel komen. Ik zeg dat omdat je in Dordrecht gemakkelijk uit de boot valt. In ons vorige café - dat we tot 1995 erbij hadden - brachten we koffie op een blaadje, met een glaasje water ernaast. Dat vonden de mensen hier maar flauwekul." "De speciale sfeer. Sommige mensen vinden het hier te deftig, maar de meeste klanten hebben een huiskamer- gevoel. We halen onze bieren overal vandaan en vaak zit er een leuk verhaal aan vast. En omdat er geen krukken langs de bar staan, waardoor de mensen zich gemakkelij ker naar elkaar toedraaien, ontstaan er snel gezellige gesprekken." "Daar hebben we eigenlijk geen last van. Onze focus op bieren en de sfeer maken ons uniek. Hiertegenover zit ook een café, maar daar komt een heel ander publiek. We zien elkaar als collega's, niet als concurrenten." "Ik weet precies wat ik nodig heb, dus als de een het niet heeft, of niet op tijd kan leveren, ga ik naar een ander." "We hebben geen vast contract met één brouwerij. Wel hebben we Brand op de tap. Dat is een lekker bier en heeft precies de klasse en gezelligheid die wij ook willen uitstralen. Daarnaast hebben we altijd een aantal spe ciaalbieren van Heineken. We hebben acht taps, met een aantal vaste en een aantal wisselende biersoorten." "Hun service is goed, maar ze hebben niet alles. Wat mij betreft zouden ze meer speciaalbieren in hun pakket mo gen opnemen." "Doe mij maar een glas limonade op een gezellige avond met mijn vaste medewerkers en klanten. Je weet op een gegeven moment heel veel van mensen, en dat schept een band. Soms voel ik me net een psycholoog." Café De Tijd in het centrum van Dordrecht is ongeveer 60 vierkante meter groot, telt 15 tafeltjes en heeft een bar zonder krukken. Op drukke dagen staan er tussen de 80 en 90 mensen binnen. Van alle gasten is 80 procent vaste klant. Het publiek is divers. Het café heeft een kleine kaart, maar is vooral bierproeflokaal. Het aanbod wisselt, maar is zeer groot. Het café is op dinsdag gesloten, maar verder dagelijks open van 16.00 tot 24.00 uur en in het weekend tot 2.00 uur 's nachts. Heineken nl magazine [15]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 15