Huib Scholte (24) RECHT UIT HET HART is horecavertegenwoordiger voor Vrumona op de Heineken Unit Zuidwest- Nederland. Hij kreeg een pluim van 250 euro omdat Vrumona dankzij hem een vacature kon opvullen. "Maar ik deed het vooral om hém blij te maken." begon in maart als horecavertegenwoor diger voor Holland-Zuid. Met behulp van videorecruitment kon Heineken hem weg kapen voor de neus van de concurrentie. "Ik maakte een video van mezelf." "Jasper de Jong is een oud collega van me uit de tijd dat we allebei vertegenwoordi ger waren bij de Bickery Food Group. We zijn bevriend ge bleven en ik wist dat hij het niet zo naar z'n zin had bij zijn toenmalige werkgever. Daarom heb ik hem op die va cature geattendeerd en ver teld dat Vrumona een mooi bedrijf is met veel groeimo gelijkheden en goede ar beidsvoorwaarden. Ook heb ik hem verteld datje hier alle kanten op kunt, dus dat ie mand niet vastzit aan zijn af deling. Ik heb zijn cv en brief doorgemaild naar de sales manager en in november is hij aangenomen. Toen zijn proeftijd voorbij was kreeg ik door de personeelsmanager de pluim uitgereikt. Leuk ini tiatief, maar ik heb Jasper na tuurlijk in eerste instantie ge tipt om hém blij te maken. Heel eerlijk gezegd heb ik ook nog niet op pluimen.nl gekeken wat ik ermee kan doen. Daar moet ik even voor gaan zitten. Ik denk dat het een weekend weg wordt." [14] Heineken nl magazine "In september was ik klaar met de hbo-opleiding Communicatie en zette mijn cv op Monsterboard.nl. Meteen die eerste dag kreeg ik twintig reacties van werk gevers. Ik begreep al snel dat ik in een mooie positie zat. In november benaderde Videoboard.nl me met de vraag of ik bij Heineken wilde solliciteren door mezelf in een video-opname te presen teren. Ik was daar meteen en thousiast over. Het is een functie waarin uitstraling heel belangrijk is en ik wist dat ik me ermee zou kunnen onderscheiden. Eenmaal 'binnen' volgden een IQ-test en een aantal pa- nelgesprekken. Heel profes sioneel allemaal. Begin janu ari pas hoorde ik dat ik het was geworden. Tot die tijd had ik ook andere sollicitaties lopen. Bij Eneco was ik zelfs al aangenomen, maar op voorwaarde dat ik onmiddel lijk zou beginnen. Dat heb ik afgeslagen. Voor Heineken werken was een droomwens, dus ik besloot de sollicitatie procedure af te wachten. Maar het was natuurlijk wel een gok."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 14