Op de juiste plek Snelheid telt Nee, de ouderwetse advertentie is nog niet uitgestorven. Dick van der Bijl: "We proberen die advertentie wel gerichter te plaatsen, zodat we meteen de juiste doelgroep bereiken. We zoeken bijvoorbeeld een bedrijfsarts en sturen dan onze ad vertentie rechtstreeks naar de leden van de vereniging van bedrijfsartsen. Met vacatures voor monteurs adverteren we in regionale bladen die binnen een straal van 30 km van de werkplek worden verspreid. Onder mbo'ers is de verhuis- bereidheid en reisbereidheid namelijk relatief laag." Sarah de Rijke was onlangs zelfs op de radio bij omroep Brabant te horen. In het item 'De vacature van de dag' vertelde ze over een monteursvacature bij de brouwerij in 's-Hertogenbosch. "We konden later twee monteurs aannemen, dus de werving was geslaagd. Ik kan niet zeggen of dat dankzij mijn radio optreden was. We verwijzen iedereen die wil solliciteren door naar de website. Dat maakt het lastig te achterhalen of mensen de vacature via een dagblad, internet of de radio vernamen." De afdeling MD HR Development ontwikkelt zich als een expertisecentrum op het gebied van personeelswerving, dat centraal voor de Heineken-organisatie in Nederland werkt. Het experimenteert met nieuwe wervingsmiddelen en houdt trends in de gaten. Frederique: "We merken nu dat snelle sol licitatieprocedures van belang zijn. De procedures kunnen soms wel een maand duren. Dan loopje het gevaar dat een concurrerend bedrijf de sollicitant voor je neus wegkaapt nog voordat de procedure is afgerond." LEZERSOORDEEL VAN MARIJE WITSENBOER Goed dat Heineken zich zo duidelijk profileert op de arbeidsmarkt. De eigen collega's zijn heel erg waardevol bij het vinden van nieuwe mensen. Hun enthousiasme is moeilijk vast te leggen in een schriftelijk vacature. Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 13