Pluimen uitdelen Netwerken op internet Internationale talentenjacht Videodating maal op maat was gemaakt van de ontvanger in kwestie. Diens naam werd er telkens in genoemd en alles was zo ge monteerd dat het leek alsof hij of zij de hoofdrolspeler in het filmpje was." OPSTIJGENDE STUDENT Het virale filmpje was een groot succes. Vandaar dat ter pro motie van de Heineken Business Course 2008 opnieuw een viral is gemaakt. Dit keer gaat het om een fotostrip met tekst ballonnetjes. Frederique: "Er zijn verschillende versies. Eentje die ook als poster is gedrukt is een heel grappige strip over een student die zich in lotushouding en in opperste concentra tie voorbereidt op de cursus. Als huisgenoten vragen waar de student mee bezig is, zoemt het: 'Serving the planet'. Uiteindelijk zie je de student opstijgen." De strip kan worden doorgestuurd vanaf www.heinekenbusi- nesscourse.nl. Deze site bevat een mooi digitaal magazine met informatie over de Heineken Business Course. Én de optie om anderen erover te informeren door hen een mailtje te stu ren met de vraag: 'Wil jij de hoofdrol spelen in een fotostrip?'. De beste personeelswervers zijn misschien wel... de eigen col lega's. Heineken doet een nadrukkelijk beroep op de wer vingskracht van de eigen medewerkers. Sinds een jaar of twee kun je, als je een nieuwe medewerker aanbrengt, een pluim verdienen. De pluim is te verzilveren via www.pluimen.nl, waar je voor 250 euro iets leuks mag uitkiezen. Bijvoorbeeld een ballonvaart voor twee personen. Dick van der Bijl, senior HR-adviseur bij HR Logistics Business Support: "Werving door eigen medewerkers werkt verrassend goed. Het levert kwalitatief goede mensen op die vaak ook lang bij Heineken blijven." Een hypermodern medium om je vacature snel onder de aandacht te brengen bij een grote en toch selecte groep mensen, is Linkedln. Dit is een sociaal netwerk op internet dat verge lijkbaar is met Hyves. Alleen is Linkedln niet gericht op de privésfeer maar op de werksfeer. Je kunt er een persoonlijke pagina aanmaken met daarop je opleidingen en werkervaring. Vervolgens kun je het medium gebruiken om een baan te vin den of een vacature te verspreiden. Sarah de Rijke, senior HR- adviseur, HR-afdeling brouwerij 's-Hertogenbosch: "Een aan tal van onze managers heeft er bijvoorbeeld een groot netwerk van collega's en oud-medestudenten. Als we via een bestaande account een vacature op Linkedln plaatsen, komt die niet alleen automatisch bij alle mensen in het betreffende netwerk terecht, maar ook bij de connecties van die mensen én bij de connecties daar weer van. Via één contact bereik je dus heel veel mensen, en vaak ook precies in de goede doelgroep." De zoektocht naar de beste mensen houdt allang niet meer op bij de grens. Dick van der Bijl: "Voor een in koopvacature hadden we onlangs een Poolse kandidaat die bij een Zwitsers be drijf in China werkt. Samen met de manager Purchasing Heineken Nederland heb ik hem voor de webcam geïnterviewd, via Skype. Dat interview verliep zo goed dat we hem uitnodigden voor een panelgesprek in Zoeterwoude. Gelukkig moest hij in die periode ook in Zwitserland zijn. Hij is het overigens niet geworden." De afdeling Commercie heeft voor de werving van horecavertegenwoordi- gers het fenomeen videorecruitment ontdekt. Hierbij werken ze samen met een gespecialiseerd, extern bureau. Marjan Hendriks, senior HR-adviseur: "Ik vertel het bureau wat we zoeken. Zij zoeken op diverse vacaturesites zoals Monsterboard.nl geschikte kandidaten en nemen vervolgens een filmpje op waarin de kandidaat zich aan ons presenteert. Al een paar dagen na het uitzetten van de opdracht mailen ze me de cv's en video-opnames. Dat werkt geweldig snel en goed. Je hebt namelijk meteen een goede indruk van de kandidaat." [12] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 12