LOBBYEN DOEN WE ALLEMAAL Er wordt voortdurend op ons gelet. We zijn een wereld merk met een aanstekelijk product, dat steeds weer allerlei reacties oproept. Aan de ene kant zijn het opmerkingen als 'lekker biertje' of'goed getapt', aan de andere kant worden we aangesproken op te veel gebruik van dat biertje. Intern zijn we daarvan door drongen en kregen we de nieuwe cool@work-brochure in de bus. Die vormt een prima informatiebron om met vrienden de discussie aan te gaan over verantwoord alcoholgebruik. Dat wij als onderneming ook op andere plekken die discussie aangaan, lees je een paar pagina's verder. Politici vinden een biertje best lekker, maar als het om wet- en regelgeving gaat hebben ze een andere pet op. Wij steken veel energie in die politieke wereld om iedere keer weer het positieve verhaal over bier te verkondigen. Trouwens, energie is ook zo'n onderwerp dat ons continu bezighoudt. In juli 2007 lieten we in dit maga zine zien hoe duurzaam onze productieketen is. Dat is niet alleen een onderwerp dat nationaal en internatio naal politieke aandacht krijgt, ook klanten willen het naadje van de kous weten. In de Verenigde Staten en Engeland wordt al om een 'carbon footprint' gevraagd. Want in alle stappen in het proces om het biertje bij de consument te krijgen, wordt energie gebruikt. Al die voetsporen (footprints) moeten in kaart worden gebracht. Daar zijn wij bij Heineken heel ver mee en we willen onze stakeholders - politici, ondernemers en consumenten - daarvan op de hoogte houden. Jullie zelf zijn onze beste ambassadeurs, en in Brussel en Den Haag blijft Heineken aantonen dat wij ook op dit gebied vooroplopen. Namens de redactie Cees Brink [2] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 2