Julia van den Berg Jaap van der Plas DIALOOG Resultaatgericht beoordelen (RGB) is voor de hogere salarisgroepen al heel normaal. Voor het eerst hebben nu ook de functiegroepen 1 t/m 7 ermee te maken gekregen. Operator Jaap van der Plas en teamleider Julia van den Berg praten na over hun eerste RGB-gesprek, dat plaatsvond in november. Hoe kijken ze erop terug? Julia: "We hebben alleen de doelstellingen voor dit jaar volgens het RGB-systeem besproken. De beoordeling ging nog op de POP-manier." Jaap: "Het voelde wel nieuw. Vroeger werd bijvoorbeeld een verslag van het POP-gesprek op papier gezet. Nu lagen er al allemaal papieren op tafel, waarin stond wat er dit jaar van me verwacht wordt." Julia: "Die doelstellingen zijn meetbaar en we committeren ons aan de resultaten. Dat maakt het minder vrijblijvend." Jaap: "En actiever. Voorheen bespraken we wat er in het verleden is gebeurd, nu kijken we vooruit." Julia: "Bovendien stimuleert het medewerkers om zelf met verbeteringen te komen. Dat is heel belangrijk bij ons, want we werken op een vrij nieuwe lijn. Van mij als leidinggevende vraagt het ook meer betrokkenheid en toewijding, want ik moet inzicht hebben in de resultaten. Halverwege het jaar volgt een voortgangsgesprek, zodat ik nog kan bijsturen of proberen je te stimuleren. In de voortgangsgesprekken moet jij wel zelf de leiding nemen." Jaap: "Dat is ook een kritische noot. Vroeger kon je gewoon je Julia: "Het gros van de operators in Verpakken zit net als jij aan de top in functiegroep 02. De beoordeling heeft dus geen financiële consequenties. Dit gaat pas voor toekomstige medewerkers spelen." Jaap: "Het hoeft ook niet negatief te zijn. Het is een stimu lans, tenzij mensen er gestresst van raken. Persoonlijk vind ik dit een prachtig systeem. Ik verwacht dat ik mijn ambities er beter mee kan waarmaken. Bij die POP-verslagen gebeur de het wel eens dat ze in de vuilnisbak verdwenen zodra de operator de deur uit was." Julia: "Ik denk dat een goede beoordeling de basis is voor de ontwikkeling van mensen. Het RGB-systeem maakt het concreet en meetbaar." Jaap: "Duidelijkheid is nooit verkeerd." machientje draaien en was er geen vuiltje aan de lucht. Die vrijblijvendheid is eraf. Als je nu iets wilt, zul je je echt moeten inzetten. Dat is positief natuurlijk. Maar ik stel me voor dat sommige mensen die hier al 25 jaar werken, zich onder druk gezet zouden kunnen voelen. Ook door de nieuwe manier van belonen." Leeftijd 28 Functie teamleider colonne 4, Zoeterwoude Vindt Jaap enthousiast, prettig kritisch en met het hart op de tong Leeftijd 47 Functie operator colonne 4, Zoeterwoude Vindt Julia open, prettig in de omgang en erop gericht om anderen beter te laten presteren [22] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 28