Eetcafé 't Lieverdje in Amsterdam Een droom kwam uit voor Marion Lammeree (47) toen ze op 1 september vorig jaar eetcafé 't Lieverdje aan het Spui in Amsterdam overnam. Marion gaf een eigen draai aan de zaak: ze zette eenvoudige en goedkope gerech ten op de kaart en maakte het gezellig met veel kitsch in Amsterdamse sfeer. Toeristen uit binnen- en buitenland hebben 't Lieverdje al ontdekt. Nu Amsterdam zelf nog. FEITEN EN CIIFERS Wat vind je zelf het leukst? Hoe zit het met de concurrentie? Hoe is je relatie met Heineken? Als de Heineken-directie jou om advies zou vragen, wat zou je dan aanraden? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Hoe staan de zaken? [18] Heineken nl magazine Eetcafé 't Lieverdje ligt tegenover het bekende beeldje met dezelfde naam op het Spui. Het meet 55m2, inclusief keuken. Het was altijd een echt restaurant, maar nieuwe eigenaar Marion Lammeree heeft voor een andere aanpak gekozen. Ze legde kleedjes op de tafels, hing een grote glazen kroonluchter aan het plafond en foto's van Amsterdam aan de muren. De keuken is eenvoudig, met nasi goreng en saté als meest verkochte dis. De prijzen van drank en maaltijden zijn lager dan elders in de buurt. Het eetcafé is zes dagen per week geopend vanaf 11.00 uur 's ochtends en biedt plaats aan 28 personen (inclusief bar). "De huiselijke sfeer. Ik ben een gezelligheidsmens en wil dat de mensen zich hier thuis voelen. Aan de enthou siaste reacties te merken, lukt dat goed." "Het Spui telt veel horecazaken. Café Luxembourg en De Beiaard zitten hier recht tegenover. Toch zie ik hen niet echt als concurrenten. Het publiek dat daar komt, is anders, bekakter. Mijn gasten komen voor de Amsterdamse sfeer en de lage prijzen." "Omdat ik veel toeristen als klant heb, wilde ik per se Heineken. Dat wordt wereldwijd herkend en gewaar deerd. Contractueel zitten we niet aan elkaar vast. Daar heb ik geen behoefte aan en Heineken ook niet. Voor hen ben ik een kleintje. Als beginner zou ik wel wat meer ondersteuning kunnen gebruiken. Soms denk ik dat de vertegenwoordiger van Heineken vooral wil verkopen en niet echt meedenkt. Ook met leveringen gaan er wel eens dingen mis. Dan zijn ze gemakkelijk in het maken van excuses, maar sturen je toch een rekening voor de nieuwe bestelling. Daar kan ik me wel aan ergeren." "Toon meer betrokkenheid en ga zorgvuldig met je klanten om. Niet alleen met de grote, maar ook met de kleintjes." "Als er leuke spontane mensen langskomen met wie het klikt. Dat gebeurt vaak, want watje uitstraalt, krijg je terug. Als Amsterdammers ontdekken hoe gezellig en goedkoop het hier is, weet ik zeker dat ze blijven terugkomen." "Heel erg goed. Toen ik de zaak overnam, heb ik er geen speciale ruchtbaarheid aan gegeven. Ik ben gewoon begonnen. Steeds meer mensen, vooral toeristen, vinden hun weg naar mijn zaak. Door de week mag het wat drukker zijn, dus ik wil reclame gaan maken in de studentenbibliotheek hiernaast. Voor studenten is het hier ideaal. Nergens anders in de stad kun je nog een hamburger, broodje en frites krijgen voor vijf euro."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 24