In Johannesburg wordt een nieuwe Heineken-brouwerij gebouwd. Tot die klaar is, maken we in Zoeterwoude bier voor de Zuid-Afrikanen. Een enorme opdracht. Vijf collega's vertellen wat zij hebben bijgedragen om die megaklus te klaren. SAMEN OP AVONT ZUID In Zuid-Afrika groeit de vraag naar premiumbier snel. Tot maart 2007 plukte vooral producent SAB Miller daar de vruchten van. Ruim 41 jaar lang brouwde en verkocht zij Amstel Lager in Zuid- Afrika onder licentie. Maar vorig laar liep deze licentie ten einde. Vanaf dat moment ging Heineken voor het eerst zelf met Amstel aan de slag voor Zuid-Afrika. De marketing en distributie lopen daar via Brandhouse, een joint venture van Heineken, Diageo en Namibia Breweries. De pro ductie komt uiteindelijk voor rekening van een nieuwe brouwerij bij Johannesburg. Maar die is nog volop in voorbereiding. Dus moet het Zuid- Afrikaanse Amstel tijdelijk elders worden gebrou wen. De brouwerijen in Aosta (Italië), Mons (Frankrijk) en Zoeterwoude hebben hiervoor al hun reservecapaciteit ingezet. Dankzij hun ver eende krachten arriveerden de afgelopen maan den dagelijks circa vijftig containers met Amstel- en Heineken-producten in Zuid-Afrika. Het moge duidelijk zijn dat die enorme extra productie, botteling en distributie flink wat bloed, zweet en tranen hebben gekost. Maar het is gelukt om alle obstakels te overwinnen. Trotse betrokkenen vertellen over hun bijdrage aan het Zuid- Afrikaanse avontuur. [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 20