Martin Alkemade (27) RECHT UIT HET HART is senior brandmanager Heineken in Zoeterwoude en vindt het belangrijk dat Heineken meedoet aan het maatschappelijk debat. is regiomanager bij het ordermanage mentteam in Zoeterwoude en heeft er nooit zo bij stilgestaan dat Heineken zich met lobbyen bezighoudt. Heineken nl magazine [13] "Via het Enjoy Heineken Responsibly (EHR)-platform communiceren we met consumenten over onverant woord alcoholgebruik. Ook al dachten we in het begin: is dit niet bemoeizuchtig? Consumenten verwachten van ons als marktleider dat we onze verantwoordelijk heid nemen. Natuurlijk willen we graag dat mensen ons bier drinken. Maar we willen ook dat ze verantwoord genieten. Alcoholmisbruik veroorzaakt zoveel ellende: verkeersongelukken, agres sie: we willen niet dat Heineken daar op enige manier aan bijdraagt. Bovendien werkt het goed als een merk mensen ook wijst op hun verantwoordelijkheid; dit is een aanvulling op wat ouders en overheid doen. Het is belangrijk voor Heineken om in gesprek te blijven met de politiek. We kunnen de juiste informatie verstrekken, onze ervaringen delen en zo het bij voorkeur gezamenlijke beleid voeren en ontwikke len. We moeten EHR niet zien als iets wat moet. Het is juist heel inspirerend om op deze vernieuwende manier maat schappelijk verantwoord bezig te zijn." "Ik kan me wel iets voorstel len bij lobbyen: daarmee probeer je het politieke proces te beïnvloeden. Maar ik wist niet dat Heineken daar op die manier mee bezig is. Wel nuttig werk. Natuurlijk wil Heineken regelgeving die zo goed mogelijk aansluit bij onze bedrijfsbelangen. Aan de andere kant denk ik: zouden ze zich in Den Haag - als ze zich door Heineken laten informeren - niet te veel laten leiden door het 'gekleurde' plaatje dat wordt geschetst? Wij willen immers bier verkopen? Dat botst misschien met belangen die in de Tweede Kamer spelen. Maar goed: als wij ons niet in de politiek mengen, doet een concurrent dat misschien wel. Dan kunnen we beter zelf de vinger aan de pols houden. Ik ben er niet zo erg mee bezig, (lachend) De enige gebeurtenis die ik aan de Heineken-lobby kan linken, is de rondleiding die oud-PvdA- fractievoorzitter Jeltje van Nieuwenhoven hier twee jaar geleden gehad heeft."

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 19