Precies 200 dagen voor de start van de Spelen, op maandag 21 januari, kwam de crew van het Holland Heineken House Beijing voor het eerst bij elkaar. De groep van ruim 170 mensen werd ontvangen in de Hooiberg in Zoeterwoude. Het doel was elkaar beter te leren kennen en een teamgevoel te creëren. Ook werd een aantal praktische zaken geregeld, zoals het nemen van de maat voor kleding. Er waren presentaties van leden van het projectteam en iedereen kreeg een rondleiding door de brouwerij. De avond werd afgesloten met een borrel en een Chinees buffet. Projectleider Dennis Hogenboom: "ledereen was positief en enthousiast. Ik ben ervan overtuigd dat we een gouden team bij elkaar hebben en ik krijg steeds meer zin om in Beijing de eerste gasten te ontvangen." Een intensieve eindejaarsactie, waarin het Toppakket van Heineken extra onder de aandacht van bestaande en nieuwe klanten werd gebracht, is succesvol verlopen. Het Toppakket is een selectie van allerlei verschillende producten die Heineken levert aan klanten, met uitzondering van de premiumbieren. Het pakket heeft geen vaste samen stelling en kan worden onderver deeld in productgroepen. Tijdens de actie, die de laatste weken van het jaar plaatsvond, stond iedere twee weken een andere productgroep centraal. Zo had je de Formidabele Fris Weken, de Wilde Wijn Weken, de Speciale Bier Weken en de Giga Gedistilleerd Weken. Iedere actie had zijn eigen kortingen en aanbie dingen. Medewerkers van verkooptelefonie, vertegenwoordigers en account managers in heel Nederland brach ten de actie onder de aandacht van klanten. Daarbij concentreerden de vertegenwoordigers en accountma nagers zich vooral op 'witte vlekken', ofwel horecagelegenheden die nog geen klant van Heineken waren, of wel bier maar geen andere produc ten afnamen. En met succes, want de kwartaalomzet steeg met bijna vijf procent. En daarmee werd de target ruimschoots behaald. Joris Huijs- mans, National Sales manager, is enthousiast over de resultaten: "Het was de eerste keer dat we zo'n project opzetten en in het begin was het voor iedereen even wennen. Maar rond de Giga Gedistilleerd Weken kwam het écht op gang en kregen de resultaten een enorme 'boost'. Met de kennis en ervaring van afgelopen jaar gaan we de actie dit jaar zeker herhalen." Sinds donderdag 31 januari heeft Apeldoorn zijn eigen Loca Amstel Foodcafé. Loca Apeldoorn is - na Haarlem - het tweede foodcafé dat op basis van een vaststaand franchise- concept werd geopend. De eerstvol gende stad waar Loca verschijnt is Tilburg en andere steden volgen. Het pand in Apeldoorn moest dras tisch worden verbouwd. Het interieur van een Loca Amstel Foodcafé moet voldoen aan een aantal vaste kenmer- ken. Een strakke inrichting, veel (Amstel)rode accen ten en kelderbiertanks die met de taps zijn verbonden door glimmende leidingen langs het plafond. Het menu van Loca is ontwikkeld door topkok Ramon Beuk en biedt een keur aan mediterrane en oosterse gerech ten, die niet te ingewikkeld zijn maar wel erg lekker. De opening in Apeldoorn werd drukbezocht en de reacties waren positief. Het regionale dagblad De Stentor kopte: 'Loca was wachten waard'. Kortom: deze eigentijdse hore cagelegenheid is nu al een succes in Apeldoorn. Heineken nl magazine [9]

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 15