Kas van den Berg Leen van Sliedregt DIALOOG Horeca Tapservice bestaat 25 jaar. En dat betekent: 25 jaar lang uitstekende service aan onze horecaklanten. Twee collega's van het eerste uur blikken terug op de belangrijkste veranderingen voor hun werk in de horecawereld. Leen: "Vroeger had je Heineken en Amstel. Simpel. Nu hebben veel gelegenheden, vooral in de steden en aan de kust, allerlei speciale bieren op de tap: wit en donker bier, Amstel Malt, Bockbier. We begonnen met twee- of driekraaninstalla- ties en dat is langzaam uitgebreid naar meer kranen. Er kwam Kelderbier bij: staande tanks met eigen reiniging, en vijfjaar terug introduceerde Heineken Kelderbier 2000: tanks die wij maandelijks afkoppelen en reinigen bij de klant." Kas: "Ja, dat zijn belangrijke veranderingen. Vroeger moesten wij die tapkranen helemaal uit elkaar halen. Dat scheelt in tijd. Je hebt nu wel meer technische kennis nodig." Leen: "Het lijkt gemakkelijk, maar je moet toch echt feeling hebben voor die nieuwe technieken. Voor ons is veel routine werk, maar nieuwelingen bij HTS zullen wel eens wat wegslik ken met al die veranderingen, denk ik. Veranderingen houd je niet tegen, overigens, daar moetje in mee." Kas: "Materiaal en tapkranen zijn dan wel veranderd, maar de kwaliteit van het bier niet. Dat is nog steeds mooi en goudgeel! Ik heb het idee dat we de kwaliteit, de koeling van de kranen bijvoorbeeld, altijd goed in de gaten hebben gehouden." Leen: "Ja, maar toen klanten vroeger zelf de kelderbiertanks moesten reinigen, schoot het er wel eens bij in. Nu hebben ze er geen omkijken meer naar. Dat komt de kwaliteit wel ten goede. Het leverde Heineken ook meer bieromzet op." Kas: "Een verschil is ook dat er nu vaak pythonleidingen worden gelegd, daarin loopt gekoeld water langs de bier- lijnen. Dat levert behoud van bierkwaliteit op. Vroeger liep zo'n leiding nog wel eens door een warme kelder..." Leen: "En vroeger droeg je alles met de hand, hè. Dan had je heel wat spullen in je handen als je bij de klant kwam, dat hoeft nu niet meer." Kas: "Afrekenen ook niet. Dat loopt via contracten en eenmalige betalingen per jaar. Wel zo makkelijk voor ons." Leen: "Veranderingen of niet, ik vind het nog steeds heerlijk in de horeca!" Leeftijd 59 Functie medewerker Horeca Tapservice Thuis bijna 40 jaar getrouwd, twee zoons, vier kleinkinderen Woont in "Spijkenisse. Vroeger waren dat een paar huizen, een kerk en een voetbalvereniging, nu wonen er 80.000 mensen en zijn er drie metrostations." 's Zaterdags "Ga ik winkelen met mijn vrouw. Heerlijk. Van de klusmarkt naar de Etam." Op het werk "Als ik net lekker bezig ben en mijn spoelmachine gaat kapot, dan heb ik het niet meer naar mijn zin. Verder ben ik een luisteraar, maar als ik het ergens niet mee eens ben, horen ze het. Zeker weten!" Leeftijd 61 Functie medewerker Horeca Tapservice Thuis getrouwd, twee kinderen, een kleinkind Woont in "Middelharnis op Goeree-Overflakkee, ik ben er geboren en getogen." Vrije tijd "Ik ben altijd bezig. In het weekend op visite, of winkelen met mijn vrouw. Bijvoorbeeld in Roosendaal, 's Zomers fietsen of wandelen we. Verder houd ik van hardlopen." Typisch Leen "Goede omgang met klanten, geen ruzie, gemoedelijk. Ach, ik doe gewoon mijn werk." [26] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 34