City lounge Fred Douwe, Deventer en Doetinchem Het moest een Nederlands kwaliteitsmerk zijn, degelijk en herkenbaar. En het werd: 'Fred Douwe', naar Freddy Heineken en Douwe Egberts. Onder deze naam openden Frederik Lindenhovius en Sjoerd Holders in december 2001 hun eerste 'City lounge', in Doetinchem. Het was een idee van Frederiks zus Karin, die zelf ooit bij Heineken werkte, en later ook in het bedrijf stapte. Nieuwste kwaliteitsdrankje in het assortiment: Jillz. FEITEN EN CIIFERS Hoe staan de zaken? Karin: "Inmiddels hebben we er een tweede Fred Douwe bij, in Deventer. Beide vestigingen lopen goed. In 2007 hebben we een nieuw restaurant geopend in Doetinchem, GIO. Ook hebben we externe kantoorruimte gezocht en onze backoffice geregeld. We zijn nu helemaal klaar om weer een nieuwe vestiging van Fred Douwe te openen. In Enschede." Wat vind je zelf het leukst aan jullie zaak? "De sfeer. We drillen onze medewerkers op gastvrijheid. Enthousiasme en plezier in het werk zijn basisvoorwaarden. En dat is precies wat ze uitstralen." Wat vind je het leukste aspect van je werk? "Het is geweldig om een zaak op te zetten en daarmee weer iets heel nieuws te creëren. Maar het is ook leuk om de bestaande zaken voortdurend te verbeteren, zowel in proces en organisatie als de aankleding binnen en buiten." Wat vind je belangrijk bij het zakendoen? "Dat mensen recht door zee zijn. Dat betekent: geen dubbele agenda's of zaken achterhouden. Ik wil duidelijke afspraken en niet achteraf worden geconfronteerd met allerlei vage kleine regeltjes." Hoe is je relatie met Heineken? "Ik heb zeker profijt van mijn tijd bij Heineken. Mijn ac countmanager, René Hamer, is een oud-collega. Ik weet precies wat er zoal mogelijk is. Nu ik 'aan de andere kant' sta, valt me wel op hoe log de organisatie soms is. Logisch' misschien, maar als ik niet op tijd betaal, krijg ik na acht dagen een herinnering. Dat terwijl betalingen vanuit Heineken vaak vertragingen oplopen vanwege het hele interne goedkeuringsproces. Aan de andere kant is Heineken ook een hele goede adviseur en gesprekspartner. Nu ik zo druk ben met Enschede, denkt René echt met me mee." Wat zou Heineken mogen veranderen wat jou betreft? "Jullie zouden je eens wat minder op de vier grote steden moeten richten, want hier gebeurt het ook. Verder zou ik de draaidop van het verder perfecte 25 ml flesje Heineken gemakkelijker draaibaar maken. En ik vind Jillz een uitstekend drankje, maar de marketing had beter gemo gen." Wat maakt jouw dag helemaal goed? "Als de sfeer goed is. Dan zie ik met hoeveel plezier ons personeel staat te werken. Geheid dat we dan complimen ten krijgen van onze gasten. Gelukkig heb ik veel goede dagen." City lounge Fred Douwe is geopend van 10.00 tot 1.00 uur (in het weekend langer). De sfeer is relaxt, huiskamerachtig, met grote fauteuils en banken. De keuken is Hollands met een multicultureel tintje. Er is onbeperkt gratis internet en een speelhoek voor kinderen. De filialen in Deventer en Doetinchem hebben 80 zitplaatsen, zonder het terras. In Doetinchem is op het terras nog eens ruimte voor 120 zitplaatsen en in Deventer voor 60. De in oktober 2008 te openen vestiging in Enschede wordt drie keer zo groot.

Heineken NL Magazine | 2008 | | pagina 16