'Bij Heineken heerst collectiviteit' Het frustreerde Marco. "Ik werk het liefst bij een bedrijf waar men gezamenlijk de schouders eronder zet als er knelpunten zijn. Problemen zijn niet erg; als er maar iets aan wordt gedaan. Bij Heineken heerst zo'n cultuur. Als je vindt dat iets beter kan, bespreek je dat in het team. Vervolgens komt iedereen in actie. Heineken vaart een duidelijke koers en iedereen committeert zich daaraan. Programma's die gericht zijn op het verbeteren van het productieapparaat, worden ook daadwerkelijk uitgevoerd. Dat geeft energie. Na zijn vertrek bij Heineken hield Marco nauw contact met zijn ex-collega's. "We hadden een superteam en ik ging nog regelmatig mee op stap. Een hapje eten, iets drin ken. Toen ik hoorde dat er een functie beschikbaar was bij Heineken, heb ik niet lang hoeven nadenken. Ik wilde graag terug. Ook al betekende dat formeel een stap terug en opnieuw werken in ploegendienst. Maar dat vind ik niet erg. Plezier hebben in mijn werk is voor mij het belang rijkst. Collega's reageerden positief op mijn terugkeer. Ik ben dus blij dat ik weer bij Heineken zit. En ook hier zijn nog genoeg groeimogelijk heden." Marco Pellegrom werkte vóór Heineken ook al bij Heinz. "Toen mij vorig jaar werd gevraagd om productiemanager bij Heinz in Eist te worden, leek me dat een mooie uitdaging. Financieel en inhoudelijk was het een stap vooruit. Ook zou ik dagdiensten kunnen gaan draaien; dat vond ik een pre. Ik dacht het bedrijf Heinz te kennen, maar in Eist heerste een heel andere werkcultuur dan in Nijmegen, waar ik voorheen werkte. Het was een cultuur van eilanddenken. Het was moeilijk om iets voor elkaar te krijgen. Iedereen was vooral met zichzelf bezig; er was geen collectief." [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 6