'Je komt terug met een frisse blik' HEINEKEN-NEST Heineken nl magazine [5] Anderhalf jaar lang zwierf Michel Maas samen met zijn vriendin over de wereld na zijn vertrek bij Heineken. "Een prachtige ervaring. Heineken had me voor mijn vertrek de mogelijkheid geboden om terug te komen na een bepaalde tijd, maar dat wilde ik toen niet. Ik wilde helemaal vrij zijn, niets hebben om op terug te vallen. Dat is de beste manier om jezelf te leren kennen en los te komen van je zekerheden." Terug in Nederland trad Michel in dienst bij ECT in Rotterdam, een logistieke dienstverlener. "Ik wilde ervaring opdoen bij een bedrijf waar je direct met klanten te maken hebt. Ik heb veel geleerd over servicegerichtheid en logistiek. Die kennis kan ik nu bij Heineken goed gebruiken. Bij Heineken heb je binnen de logistiek ook met klanten te maken, alleen intern. Maar ook met de brouwe rijen moetje een goed evenwicht zien te vinden tussen klantgerichtheid en de eigen verantwoordelijkheid van je afnemers. Klantgericht zijn betekent niet dat je hoeft te zwichten voor je klanten." In de jaren dat hij weg was, hield hij altijd contact met Heineken. Twee jaar geleden werd hem ook al gevraagd om terug te komen, maar toen lagen er voor hem nog te veel uitdagingen bij ECT. "Vorig jaar was ik er wel klaar voor. Ik heb Heineken toen zelf benaderd. Ik zou graag in het buitenland willen werken en bij Heineken behoort een internationale carrière tot de mogelijkheden. Terugkomen was leuk. Ik ben niet weggegaan omdat het werk of het bedrijf me niet bevielen, maar omdat ik andere ervaringen wilde opdoen. Ook Heineken is de afgelopen jaren veranderd. Er een tijdje tussenuit zijn, heeft veel voordelen. Je blijft niet hangen in oude manieren van werken en kunt met een frisse blik insteken." Michel Maas SÖI36 manager Siroophal bij Vrumona ILLHmanager inbound Logistics bij Customers Service Logistics H^^^^^van novem- 2007 02 t0taU9UStus als manager Operations bij ECT wereldreis van anderhalf

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 5