Uitnodiging rker nog, deze hg in de horeca, teur/adviseur Monteur/adviseur Horeca leChmscne uienst Antnon tsosma luistert. Sinds Bergsma een paar maanden geleden het café restaurant overnam, werkt de tap niet zoals het hoort. Pas onlangs meldde hij dit bij Heineken. "Je wilt het toch eerst zelf oplossen." Bosma, zelf ook Fries, toert dagelijks met zijn servicebus door de twee noordelijkste provincies van het land. Hij doet dat samen met zo'n zes collega's. Een van hen is al eerder bij de jachthaven geweest. Bosma: "Volgens Paul zijn de lipventielen verkleefd en moeten die worden vervangen." Op de grond staat een doos met nieuwe lipventielen, slangen en meters. Bosma duikt meteen de koelcel in waaruit het fustbier wordt getapt. Al reparerend geeft hij Bergsma advies. "Je koelcel mag iets warmer, dit in verband met de tapdruk; geen drie maar vijf graden. En als je tapt, moet N ZEILWEEK riei penouieK onuernouu aan tapbierinstallaties was tot voor kort een vast onderdeel van de taken van een Heineken- monteur. Sinds enige tijd is dat veranderd, het wordt meer en meer de verantwoordelijkheid van de horecaondernemer zelf. De focus van TSO ligt sterker op adviseren, het verhelpen van storingen en het begeleiden van evenementen. Voor taken als het plaatsen en wijzigen van frisdrank- (postmix-) en tapbier installaties, wordt zo veel mogelijk gebruikgemaakt van geselecteerde en opgeleide inhuurmonteurs. Tegen het eind van de ochtend controleert Bosma een post- mixinstallatie en een koelcel met vier tanks van duizend liter (kelderbiermodel 3+) op het Starteiland in Sneek. Duizenden mensen worden daar in de loop van de dag verwacht voor het hardzeilen, het laatste wedstrijdonderdeel van de Sneekweek. Heineken nl magazine [5] voor Heineken medewerkers even laten lopen voor het beste alle tips gulzig op. Als na een uur het ipt, krijgt Bosma koffie.

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 7