MARKETINGMAN VAN HET JAAR 02 03 Waarom heb jij deze prijs verdiend? Had je deze prijs ook gewonnen in dienst van een ander bedrijf? Tijd voor iets anders? Marketingdirecteur Herwin van den Berg (39) werd onlangs verkozen tot Marketeer of the Year door het Tijdschrift voor Marketing, Platform Innovatie in Marketing (PIM) en het Nima. Hij kreeg de gezaghebbende prijs, omdat hij 'een verschil weet te maken door zijn enthousiasme en gedrevenheid'. Mede finalisten Jan Marijnissen (SP) en Raymond Spanjar (Hyves) hadden het nakijken. Herwin vertelt zelf waarom. I "In het juryrapport staat dat ik lef heb getoond via bepaalde initiatieven. Een bedrijf moet opvallen, maar marketing moet natuurlijk ook geld opleveren. In de afgelopen periode heb ik met mijn afdeling baanbrekende dingen neer gezet, bijvoorbeeld het narrowcasting- platform in de horeca en Heineken Xtra Cold. Ook zijn we met Amstel voor het eerst in de geschiedenis in zee gegaan met franchisenemers. Mijn geheim? Ik doorbreek bestaande patronen en verander mensen om het maximale eruit te halen. Dat is mijn passie, daar krijg ik energie van en kennelijk kan ik die energie op anderen overbrengen." "Ik weet wat ik kan. Eerder zat ik in de verf en de kauwgom, daar heb ik het ook laten zien. Zo'n vijfjaar geleden kwam ik bij Heineken omdat ik hier bepaalde dingen wilde doen, niet alleen vanwege het merk. Maar ik moet eerlijk zeggen datje snel wordt opgeslokt door zo'n mooi bedrijf. De jury gaf aan dat ik de prijs ook op persoonlijke titel heb gewonnen, omdat ik volgens haar al jaren het vakgebied vooruit help." "Daar is deze prijs geen reden voor. Twee jaar geleden heb ik een plan gepresenteerd waarin staat wat ik binnen Heineken wil bereiken. Daar ben ik nog niet klaar mee. En ach, een mooiere marketingprijs bestaat niet, dus als ik ergens anders naartoe zou gaan, voegt dat niets toe. Ik ben natuurlijk wel ambitieus, dus wie weet wil ik op termijn wel weer eens iets anders doen." OPROEP Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl Heineken nl magazine [23]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 35