Het eet- en drinkparadijs heeft een eigen betaalmiddel: de lap uitstraling en de gerechten. Soms was dat lastig. Zo zou het Indonesische restaurant Gadjah Mas zich moeten verbinden met Slovenië. Eigenaar Edward Oudenhoven schiet er nog van in de lach: "Onzinnig natuurlijk, dus dat hebben we maar naast ons neergelegd." Maar Jeroen Holten van Eetkamer De Bissjop kon weer wel uit de voeten met 'zijn' land, Luxemburg: "We hebben typisch Luxemburgse gerechten op de kaart gezet. Zo hebben we 'Fierkesjelli', een combinatie van scharrelvarken en eenden lever. Een heerlijk gerecht. Ook de Luxemburgse wijnen zijn fantastisch. We schenken tijdens het Preuvenemint een witte Rivaner en een méthode champenoise van Gales." TONGSTRELENDE HUTSPOT Meteen na de opening komt het feest op gang. "Dat komt door de zon," vertelt Hans van Wolde van de stand Beluga NXT Door: "In Maastricht schijnt de zon eigenlijk altijd." Van Wolde ontving in een relatief zeer korte tijd een tweede Michelin-ster voor zijn restaurant Beluga, dat aan de oever van de Maas ligt. Hij is dus iemand die weet wat lekker is. Tijdens het Preuvenemint heeft het sterrenrestaurant een stand ingericht samen met NXT Door, een restaurant in het centrum van Maastricht dat Van Wolde, samen met zakenpartner Marcel Mullenders, ombouwt tot het hippe zusje van Beluga. Van Wolde heeft er zin in: "Het wordt vier dagen lang feestvieren en onze mensen en gasten, van ver uit de regio, dat specifieke Beluga-gevoel geven." Onder het motto 'Holland, dat gun je jezelf' heeft Van Wolde allerlei Hollandse gerechten bedacht. Het Livar-varken met hutspot is in ieder geval al een tongstrelende sensatie. En wat drinken we daarbij? Van Wolde knipoogt en wijst naar een groot scherm tegen de achterwand. Daarop acteert hij als zichzelf in de commercial van Brand, waarin hij benadrukt dat Brand en lekker eten heel goed samengaan. En dat vindt hij nog steeds: "Net als in de commercial drink ik na het werk echt altijd een Brand-biertje met mijn personeel. Het is gewoon het lekkerste bier." VOOR HET GOEDE DOEL Brand is hét bier van Limburg en daarom ook alom aanwezig tijdens het Preuvenemint. Als hoofdsponsor, maar ook als organisator van zes grote drankbuffetten op het festivalterrein. Omdat het Preuvenemint geen winstoogmerk heeft, maar vooral de stad en zijn restaurants wil promoten, worden de buffetten bemand door vrijwilligers. Deze vrijwilligers zijn alle maal lid van een Maastrichtse vereniging. Ze draaien niet alleen de bars, maar halen ook glazen op en bedienen de kassa's. De eventuele opbrengst van het Preuvenemint komt ten goede aan diverse goede doelen, zoals de Stichting PIMMA, die scholen bouwt voor kansarme kinderen in Midden- en Zuid-Amerika. Hoewel de buffetten in goede handen zijn, heeft Richard Schmeits, accountmanager Horeca van Heineken Brouwerijen Limburg, het erg druk deze dagen. "Hier is een groot deel van mijn klantennetwerk aanwezig. Het is dus een mooie gelegen heid om de banden aan te halen," vertelt hij. Ook horecaver- tegenwoordiger Olivier Paquay is van de partij. Hij komt uit het nabij gelegen Eijsden en kent Maastricht op zijn duimpje. Tijdens het Preuvenemint komt hij niet alleen klanten, maar ook veel familie en vrienden tegen. Als vertegenwoordiger verkoopt hij Heineken en Amstel, maar vooral Brand-bier. "Limburgers houden van bier. En dat bier heet Brand." Brand sponsort ook studentenvereniging Amphitryon, die is ge lieerd aan de Hogere Hotelschool van Maastricht. Amphitryon Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 19