Brand en Limburg zijn onlosmakelijk met elkaar verbonden. Dat bleek weer eens tijdens het Preuvenemint, het vierdaagse culinaire festijn in Maastricht, dat eind augustus werd gehouden. Zo'n dertig restauranthouders zetten hun tafels neer op het Vrijthof met als doel hun kookkunsten toegankelijk te maken voor een groot pu bliek. Ook Brand was er duidelijk aanwezig. Heineken NL magazine proefde de sfeer, het Brand-bier en de overheerlijke hapjes. het Nederlandse en Limburgse lied voeren net als voorgaande jaren de boventoon. Voor Maastrichtenaren is het Preuvenemint een jaarlijks hoogtepunt, waar ook steeds meer mensen van buiten de stad en provincie op afkomen. LUXEMBURGSE LEKKERNIJEN Elk jaar kiezen de organisatoren voor het Preuvenemint een thema en dit keer is dat: 'Europa aan tafel'. Dit omdat de stad dit jaar het 15-jarig bestaan van het Verdrag van Maastricht en 50 jaar Verdrag van Rome herdenkt. Daarmee is het Preuvenemint een Europese happening geworden, met veel vlaggewapper en Duitse schlagerzangers op het podium. Het thema stond uiter aard ook centraal tijdens de formele opening, waarbij onder andere minister Maxime Verhagen, gouverneur Léon Frissen en burgemeester Gerd Leers aanwezig waren. Maar de landen van Europa komen vooral tot hun recht bij de verschillende stands. Ieder deelnemend restaurant kreeg namelijk een land toegewezen met de opdracht dat land een plek te geven in de Maastricht, donderdag 26 augustus, 's Middags heeft het nog geregend. Maar zodra de dranghekken rond het plein opengaan, om zes uur 's avonds, breekt de zon door de wolken. De pannen gaan op het vuur en de wijn wordt ontkurkt. De band op het centrale podium slaat zijn eerste akkoorden. Het vierdaagse Maastrichtse eetfestijn Preuvenemint, op het Vrijthof in het hart van de stad, is begonnen. Het doorgaans lege plein is vooral bekend vanwege zijn ge bouwen rondom. Aan de noordzijde van het Vrijthof liggen de protestantse Sint-Janskerk en de katholieke Sint-Servaasbasiliek gebroederlijk naast elkaar. Ook het gebouw van het Spaanse Gouvernement is beroemd. Maar tijdens het Preuvenemint zijn deze eeuwenoude gebouwen bijna aan het oog onttrokken, want het plein is volgebouwd met drankbuffetten en de stands van zo'n dertig verschillende restaurants uit de stad. Het eet- en drinkparadijs heeft een eigen betaalmiddel: de lap. Eén lap kost 1,70, waarvan een deel bestemd is voor goede doelen. En er is muziek. Het programma heeft dit jaar een Europees tintje, maar [12] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 18