ZINGEND PERSBERICHT OVER HEINEKEN Zilveren ijf- Effie voo: NIEUWS In augustus geïntroduceerd en nu al razend populair: de Heineken Speakerkratjes. Kleine speakertjes in de vorm van een Heineken-kratje, die aan te sluiten zijn op iedere mp3 speler, i-Pod, laptop en computer. Heineken, altijd op zoek naar innovatieve manieren om producten onder de aandacht te brengen, bedacht een swingende campagne. Amstel ontving op woensdagavond 4 juli een Zilveren Effie, voor de Ons Bier-campagne. De prijs, een zilverkleurig beeld van de letter E, werd in ontvangst genomen door Chris Lakens en Leontien de Wit van het Marketingteam Amstel en Serge Steijn en Robert van Dijk van reclamebureau Doom&Dickson. De Effies worden jaarlijks uitgereikt aan de meest effectieve reclamecampagnes. Een Effie is een beloning voor ideeën die werken, ideeën die aantoonbare resultaten boeken. Traditioneel gaat deze felbegeerde prijs zowel naar het reclamebureau als naar de opdrachtgever. In totaal werden er dit jaar in Nederland zeventien Effies uitgereikt; vijf gouden, zes zilveren en zes bronzen. Volgens de jury, onder voorzitterschap van Alexander Ribbink, topman bij TomTom en reclameman van het jaar 2006, was de kwaliteit van de nominaties dit jaar van hoog niveau. In totaal werden 53 Effie Cases ingezonden, de helft meer dan vorig jaar. Ruim 40 procent hiervan werd genomineerd en uit eindelijk werd bijna eenderde met een Effie beloond. En dat ter de inzendingen altijd bijzonder streng worden beoordeeld. Begin augustus ontvingen ongeveer 50 journalisten een curieus pakketje met de ster van Heineken en het woord 'Persbericht'. In het pakketje zat een kleine mp3 speler en een korte gebruiks aanwijzing. Het was de eerste keer dat journalisten een gezongen persbericht ontvingen en dat werd zeker gewaardeerd. De verschillende media pikten het nieuws van de nieuwe speaker kratjes van Heineken snel op. Het resultaat: veel gratis publiciteit voor de kratjes. Ondertussen is er ook een uitgebreide campagne op gang ge bracht om de nieuwste gadgets onder de aandacht te brengen. Behalve een televisiecommercial is op het Amsterdamse Leidseplein een 'luisterruimte' ingericht, waarin je swingend op de tram kunt wachten en je muziekvoorkeur kunt delen met onbekende reisgenoten. Op de achterkant van de Heineken- vrachtwagens staat de tekst 'Let op, swingt uit. Speakerkratjes aan boord'. Op Heineken.nl is meer achtergrondinformatie te vinden over de speakerkratjes en maak je als consument bovendien kans op een gratis set speakerkratjes. De speakerkratjes mogen dan klein zijn, slechts 11,5 bij 8 cm, ze brengen een indrukwekkend geluid voort. Ze werken zowel via een USB poort en adapter als op netstroom en batterijen. Zolang de voorraad strekt zijn ze verkrijgbaar bij supermarkten en slijterijen, voor circa 9,99 euro, in een speciale actieverpakking met zes 33cl Heineken-blikjes. Het inpakken van de persmailing. [8] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 8