CONCURRENTIE VAN DE VIERDAAGSE 10.00 uur. De eerste bezoekers melden zich bij de poort. De grond vibreert inmiddels op de maat van technoklanken. Rond het middenterrein proberen zonnebrillenverkopers te voorkomen dat hun uitgestalde waar wegwaait. Bij het zwem bad van de Heineken-poo/öar is het nog rustig. De gespierde badmeester probeert zijn stoel uit. Voor Egbert en zijn mannen valt hier niet veel te doen vandaag. "Wij zijn verantwoordelijk voor de bierlogistiek en de uitstraling tijdens een evenement. Dan moetje denken aan banners en vlaggen. De inrichting van de Heineken-area en de promotionele ondersteuning worden door de afdeling Marketing verzorgd. Drie weken voor het eve nement wisselen we de laatste informatie uit en claimen we het materiaal. Dat is belangrijk want in deze periode zijn er meer grote evenementen, zoals de Nijmeegse Vierdaagse. Je kunt dus niet een dag van tevoren een extra tank kelderbier regelen." GEEN PANIEK! Vincent en Mike kunnen nu nog snel het terrein doorkruisen in hun bemodderde golfkar. Ze hebben weinig tijd. Overal begint het personeel met de verkoop van de eerste biertjes en frisdranken. En volgen de eerste problemen. Vincent: "Het zijn vaak kleine klachten, bijvoorbeeld dat de druk op een tap te hoog staat." Mike: "Dat is vaak een kwestie van techniek. Als je niet veel ervaring hebt met tappen, vind je de druk al snel te hoog. De medewerkers tijdens zo'n evenement hebben meestal geen horeca-achtergrond." "Er is snel paniek," vult Vincent aan. "Als iets niet werkt, roepen ze ons direct. Negen van de tien keer is er een electriciteitsprobleem zoals vanochtend in de viptent. Dan krijgt de besturingskast die het bier van de tank naar de verschillende tapinstallaties stuurt geen stroom." S.H.O.K.K. 12.00 uur. Danceliefhebbers verspreiden zich over het terrein. Er is nog volop gelegenheid om rond te lopen. Voor het hoofd podium liggen mensen in het gras te genieten van trance. Bij de Hard Dance Stage, een podium in een uithoek van het ter rein, gaat het er veel heftiger aan toe. Achter de geblindeerde dranghekken buiten het zicht van het publiek lopen Vincent en WAT DOET HBES? HBES regelt alles rondom de opbouw van ge sponsorde evenementen van de verschillende Heineken-merken (Heineken, Amstel, Brand en de frisdrankmerken van Vrumona). Ze zorgen niet alleen voor allerlei sponsormaterialen maar ook voor de opbouw van tapinstallaties en dergelijke. De afdeling HBES bestaat uit totaal dertig mede werkers, verspreid over de vestigingen Hoofddorp en Heerlen, waaronder vijf projectleiders. Jaarlijks doen ze ongeveer 2.500 evenementen. Daar zitten grote bij, zoals Dance Valley, maar ook kleinere evenementen waar maar één tapbar hoeft te worden geïnstalleerd. [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 6