3. Hoe werkt resultaatgericht beoordelen precies? 4. Gaan de POP- of ontwikkel- gesprekken verdwijnen? 6. Kunnen leidinggevenden al met het nieuwe systeem werken? 5. Leidt resultaatgericht beoordelen tot veranderingen op je loonstrookje? 7. Waar kunnen mensen met vragen over dit onderwerp terecht? eoordelen en! Floor: "Je hebt jaarlijks drie gesprekken met je leidinggevende. In het eerste gesprek maak je afspraken over welke resultaten je moet behalen. Halverwege het jaar volgt een voortgangs gesprek, waarin je samen kijkt of je op de goede weg bent en of je nog bepaalde zaken nodig hebt om je doelstellingen te kunnen halen. Aan het begin van ieder nieuwjaar wordt de cyclus afgerond met een beoordelingsgesprek, waarin je leidinggevende vaststelt in hoeverre en hoe je de gestelde doelen hebt gehaald. De leidinggevende koppelt daaraan een score (A t/m E) die mogelijk kan leiden tot een loonsverhoging." Floor: "Sommigen wel, anderen niet. Managers die leidinggeven aan medewerkers uit de functiegroepen 16 of hoger zijn al gewend aan dit beoordelingssysteem. Voor anderen is dit nieuw. Alle leidinggevenden krijgen aan het eind van dit jaar een training, waarin ze bijvoorbeeld leren om doelstellingen te formuleren." Ingrid: "En om die doelstellingen meetbaar te maken! Je wilt achteraf natuurlijk geen discussie krijgen over de vraag in hoeverre doelstellingen wel of niet zijn gehaald, dus die moeten glashelder en meetbaar zijn. Daarnaast is het belangrijk dat leidinggevenden onderling overleggen over doelstellingen. Operators uit verschillende teams zullen bijvoorbeeld vergelijk bare doelstellingen moeten krijgen. We streven naar een zo groot mogelijke eenduidigheid in het gebruik van de systematiek." Ingrid: "Nee, de aandacht voor persoonlijke ontwikkeling blijft ook bij resultaatgericht beoordelen volledig intact. Het nieuwe zit hem in het afspreken en vastleggen van concrete doel stellingen (wat moet er worden bereikt?) en welk gedrag de medewerkers daarbij moeten laten zien (competenties). Op basis van beide zullen de medewerkers worden beoordeeld." Floor: "Het onderwerp komt de komende tijd uitgebreid aan bod op intranet, in de personeelsbladen, tijdens vergaderingen en het teamoverleg. Heb je toch nog vragen, dan staat de deur van je HR-afdeling altijd open. Hier zal te zijner tijd ook informa tie beschikbaar zijn over RGB en de exacte beloningstructuur." Floor: "Dat is allereerst afhankelijk van de hoogte van je beoordeling en je groeiperspectief. Zitje nog niet aan het maximum van je functiegroep, dan geldt: hoe beter de beoorde ling hoe groter de salarisgroei. Als je al aan het maximum zit van watje in je functiegroep kunt verdienen, heeft resultaat gericht beoordelen geen invloed op je salaris. Je krijgt dan zoals gebruikelijk alleen meer salaris als in een nieuwe CAO een algemene (collectieve) loonsverhoging wordt afgesproken." Heineken nl magazine [19]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 19