Wat blijft er hangen? Maar dat je toch zo veel moet bewegen om dat ene koekje eraf te krijgen, daar is Rhodé wel over aan het nadenken. Laat staan een Mars. "Daar had ik geen idee van." Zij heeft dit geleerd bij het onderdeel Food Move, waarbij ze met de klas moest kijken hoeveel twee verschillende meisjes moeten bewegen om al hun calorieën te verbruiken. Sanne eet veel en ongezond, maar beweegt weinig, en Femke eet ge zonder en beweegt genoeg. In bijgeleverde tabellen kunnen de leerlingen zien hoeveel kilocalorieën je per activiteit verbrandt. Dat roept verbaasde reacties op: 'Dansen: 360 kcal in een uur, dat is veel!' 'Oh, met zitten in de klas verbrandje maar 78 kcal per uur!' Sanne, die veel heeft gegeten, blijkt aan het einde van de oefening 's avonds nog onmogelijk veel te moeten doen om alles te verbranden: een uur touwtje springen, een uur door het huis lopen, afwassen en de auto wassen. De leerlingen zetten het rustig op een rij, en zien dan wel: dat is heftig. Of ze met al die informatie ook echt hun eet- en drinkpatroon gaan aanpassen, blijft de vraag. 'Natuurlijk snoep ik', zegt een groepje jongens bij het powerboarden stoer. 'Waarom niet? Ik haal het er met het zwemmen wel weer af.' Zo'n reactie is voor docente Manon Baks wel een teken dat er in elk geval 'iets' is blijven hangen. "Natuurlijk is het lastig bij deze leeftijdsgroep. Sommigen vinden gewoon zogenaamd niets leuk. Zeggen alleen maar 'saai', 'niets aan'. Maar al komt de boodschap maar bij 30 procent door, dan ben ik al blij." Eén reactie was wel typerend, vindt zij zelf. "Toen ik in de pauze buiten stond, riep een meisje: 'Juf, ik ben een Snickers aan het eten!' Daarna ging ze met haar vriendinnen hard de buitentrap op en af rennen, terwijl ze riepen: 'Kijk, nu zijn we het aan het verbranden.' Dan moet ik toch wel lachen." Ook Joeri Rooij (Summit Events) die het spinnen, powerboarden en de klimwand bij Refresh Move begeleidt, denkt dat er zeker wat bij de pubers binnenkomt, hoe onmogelijk ze soms ook reageren. Zo zien de leerlingen bij het spinnen op een fietscomputertje hoeveel calorieën ze erdoorheen hebben gejaagd. "Ze zien dan toch datje na een half uur flink zweten nog lang niet die ene zak chips hebt verbrand! Daar gaan ze dan wel over nadenken. Misschien moetje toch niet die héle zak eten?" HET OORDEEL VAN WIL VAN VUGT: "Ik vind het wel leuk dat medewerkers iets te horen krijgen over wat er op commercieel gebied door de onderneming wordt gedaan. Maar Heineken NL magazine is naar mijn mening niet bedoeld voor reclameartikelen. Je hoeft bij de medewerkers geen reclame te maken voor de eigen produc ten. Hier zit niemand op te wachten." Heineken nl magazine [17]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 17