Pepsi proeven Sporten is cool Samen met haar klasgenoten is een leerlinge aan het Pepsi proeven, een vast onderdeel van Refresh Move, het programma waarmee Vrumona op middel bare scholen en het beroepsonderwijs wil bijdragen aan een groter bewustzijn over gezondheid. Bij Refresh Move gaat het over gezonde voeding, beweging en zelfvertrouwen. Er wordt achtergrondinformatie gegeven aan de hand van pakkende leuzen als 'Food and Move' en 'I feel good'. De leerlingen krijgen een afwisselend voorlichtingsprogramma aangeboden van Victory for Life, een organisatie die zich met diverse programma's inzet voor jongeren met en zonder overgewicht. En met actieve onderdelen worden leerlingen zelf aan het werk gezet. Extra trekker is het wedstrijdelement: de beste klas maakt kans op een dag vertier, betaald door Vrumona. Maar voor het zover is, moeten ze nog wel de Refresh Move-dag door, waarbij ook vaste sportonderdelen horen. 'Zijn wij nou de beste?', klinkt het keer op keer. Het kan de leerlingen in Ottoland niet snel genoeg gaan. Bij het Pepsi proeven is de aandacht er nog goed bij. In het ene bekertje zit Pepsi Light, in de andere Pepsi Regular, en in de derde Pepsi Max. De leerlingen weten niets van de verdeling. Als blijkt dat Pepsi Light het beste scoort, reageren de leerlin gen nauwelijks - terwijl de kids er tijdens het proeven nog plezier in leken te hebben. Victory for Life-trainer Manon Baks laat zich door dit onverschillige pubergedrag niet uit het veld slaan. Ze blijft geduldig informatie geven en probeert de leerlingen er steeds weer via vragen bij te betrekken. "Zien jullie dat je bij het drinken van gewone Pepsi meer moet bewegen? Omdat er meer calorieën in zitten?" Na afloop lijkt de boodschap, ondanks de schreeuwerige reacties, toch wel te zijn overgekomen. "Ik ga écht wel minder normale cola drinken," zegt Vera, terwijl ze uit haar tas een Mars plukt, die ze in twee tellen naar binnen werkt. "Kan eigenlijk niet, hè? Maar ja, ik moet zo vroeg naar school, dan begin ik onderweg met eten. Je krijgt zo'n honger van dat fietsen." Vera fietst elke dag in totaal zo'n 32 kilometer naar haar school in Ottoland. Net als de meeste van haar klas genoten, die daarna zo'n trek hebben dat ze van alles naar binnen gooien. "In de zomervakantie word ik meestal ook dikker omdat ik dan niet fiets," vertelt Rhodé. Of ze dan niet alsnog kan gaan fietsen? "Neeeeeh, daar heb ik geen zin in. Ik ben ook niet zó dik." Het leukste van Refresh Move vinden de leerlingen wel het sporten. Ze zijn buiten tegen een klimwand opgeklommen, hebben een spinning-les gehad en hebben rondjes gemaakt op een powerboard, een soort bestuurbaar skateboard. Het is het vaste sportpakket van Refresh Move, begeleid door sport- docenten van Summit Events. 'Sporten is écht wel goed voor je', daar zijn de leerlingen in Ottoland het over eens. Maar de informatie in de klassikale workshops - over beweging, voeding en lekker in je vel zitten - moet bij hen z'n weg nog vinden. 'Ach, dat wist ik allemaal al', zeggen een paar stoer.

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 16