Restaurants De Wensput en Sandenburg, Doorn Wat vind je het leukst aan jouw zaken? "De locatie van beide restaurants. Sandenburg ligt aan de zoom van de Utrechtse Heuvelrug en ook De Wensput ligt in een bosrijke omgeving. Sandenburg had de naam nogal chic te zijn, maar wij willen er een laagdrempelig restau rant van maken, waar iedereen welkom is. Zo willen we bijvoorbeeld een houten vloer in plaats van vloerbedekking. Dat zal de sfeer ten goede komen. De Wensput heeft een hoog Anton Pieck-gehalte, maar dat kneuterige vind ik juist wel gezellig." Hoe zit het met de concurrentie? Wat is je favoriete Heineken-product? Waar let jij op bij leveranciers? Bosrijke omgeving, roodwit geblokte gordijntjes, houten banken: pannen koekenhuis De Wensput is écht een pannenkoekenhuis. Tien jaar geleden stopte de vorige eigenaar ermee en kochten Hans van Schuppen (43) en zijn compagnon Thon de Vreugd (43) de zaak. In maart dit jaar kochten ze ook het aan de andere kant van het dorp gelegen restaurant Het Wapen van Sandenburg, tegenwoordig Bosrestaurant Sandenburg. Hoe staan de zaken? Wat maakt jouw dag helemaal goed? Met wie zou je wel eens het glas willen heffen? "Ik zou wel eens een Brand-biertje met Herman den Blijker willen drinken. Die man heeft een stijl en manier van doen die me wel bevalt. Ik zou graag van gedachten wisselen over wat wij hier in Doorn aan het doen zijn." "Er zijn hier meerdere eetcafés en pannenkoekenrestaurants, maar onze positie is sterk. Behalve de unieke ligging van onze zaken, onderscheiden we ons met een goede verhou ding tussen prijs en kwaliteit." "Bij De Wensput komen veel kinderen, dus daar verkopen we vooral frisdranken van Vrumona. En Fristi. Zelf drink ik graag een Brand-biertje. Dat hebben we ook in onze restaurants. Bewust. Met zo'n premiumbier maken we duidelijk dat kwaliteit voor ons voorop staat." "Ik vind kwaliteit altijd het belangrijkste en kies dus niet automatisch voor de laagste prijs. Maar ik ben natuurlijk wel kritisch en vergelijk wat ik bij een ander zou betalen. Natuurlijk krijg ik wel eens een aantrekkelijke aanbieding. Maar ik hecht aan de relatie met mijn huidige leveranciers en zal nooit zomaar overstappen." FEITEN EN CIIFERS Pannenkoekenrestaurant De Wensput in Doorn is het eigendom van Hans van Schuppen (43) en Thon de Vreugd (43). Het is gespecialiseerd in traditioneel gebakken pannenkoeken en heeft binnen 150 zitplaatsen en buiten nog eens 75. Bosrestaurant Sandenburg werd in maart dit jaar aangekocht. Sandenburg heeft ongeveer 125 zitplaatsen en een terras met 70 zitplaatsen. Thon de Vreugd "De Wensput draait al jaren uitstekend. Gasten komen regelmatig terug vanwege de sfeer en het lekkere eten. Wij bakken onze pannenkoeken op de ouderwetse ambach telijke manier. Naast pannenkoeken en poffertjes hebben we gerechten als spareribs en saté van de haas op de kaart. In september starten wij met het onbeperkt mosselen eten, zo bieden wij voor elk wat wils." "Als ik hier op een zonnige dag 's ochtends de deur naar het terras openzet, de vogels hoor fluiten en het prachtige bos inkijk, kan mijn dag al niet meer stuk." [14] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 14