RECHT UIT HET HART Ries van den Bogaert (53) werkt bij Facility Services in 's-Hertogenbosch en al vijfendertig jaar bij Heineken. Zijn vrouw is voedingsdeskundige, dus hij eet vaker zilvervliesrijst dan kroketten. werkt als magazijnmedewerker in Drachten en al dertig jaar bij Heineken. Hij is maar een paar keer ziek geweest. "Hier op de vestiging hadden een paar mensen last van overgewicht. Toen heeft de leidinggevende een afval- wedstrijd georganiseerd. Iedere maandag gingen de deelnemers op de weeg schaal. Dit was wel een stimulans, voor iedereen. De winnaar kreeg trouwens een Heineken Thuistap, haha. Zelf heb ik altijd veel gesport: schaatsen, fietsen, hard lopen. De laatste jaren wat minder. Omdat mijn choleste rol te hoog was, let ik nu beter op mijn voeding. Volgens mij wekt het wrevel op als een werkgever zich te veel bemoeit met de gezond heid van medewerkers. Ik vraag me ook af of het gezondheidsbeleid wel de juiste mensen bereikt. Als ik om me heen kijk in de kantine, zijn het altijd dezelfde mensen die naar de snacks grijpen. Je kunt hen volgens mij het beste bereiken door fitness aan te bieden in de baas zijn tijd, op de locatie. Mensen gaan liever een uur fietsen onder werktijd dan met kratten sjouwen." "Toen ik 32 was, werd bij mij reuma geconstateerd. Ik dacht: daar gaat mijn toekomst. Maar door veel bewegen en een goede begeleiding heb ik de ziekte kunnen stabiliseren. Omdat ik zo veel met voeding en beweging bezig was, heeft mijn broer me gevraagd of ik op zijn sportschool mensen wilde begeleiden. Dat doe ik nu al jarenlang twee avonden in de week. Als werkgever kun je mensen niet dwingen gezonder te leven. Maar stimuleren kan wel. Bijvoorbeeld door de Sonja-Bakkerachtige produc ten die je nu in het bedrijfs restaurant ziet. Zelf heb ik altijd mijn eigen brood bij me, maar op woensdag wil ik nog wel eens een kroketje nemen. Mijn vrouw zegt ook: je mag gerust een keertje zondigen. Het werkt volgens mij goed als je mensen beloont die sportief bezig zijn. Dat kan door korting op een fitness abonnement. Maar ook als mensen regelmatig in clubverband sporten bij Heineken, mag daar van mij best iets tegenover staan." Heineken nl magazine [13]

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 13