Er is een nieuw integraal gezondheidsbeleid ontwikkeld. Verschillende maatregelen komen de fitheid van Heineken- medewerkers ten goede. Over fitnessabonnementen, meer aai dacht voor preventie en het aantal calorieën in een gehaktbal WEG MET DE KR#KET? Niet dat Heineken-medewerkers te dik zijn. Integendeel zelfs, medewerkster Arbeidszaken Rudy Dikken ziet op haar afdeling voornamelijk 'slanke en modieuze mensen' om zich heen. Bovendien kent Heineken van oudsher een sportieve cultuur: binnen de personeelsverenigingen wordt onderling driftig gevoetbald, gefietst en getennist. Maar meer aandacht voor gezondheid op en buiten het werk kan geen kwaad. Het past bovendien helemaal bij de algemene gezondheidstrend in de maatschappij. "Vroeger legden we bij Heineken vooral de nadruk op ziekte en verzuim. In het nieuwe gezondheidsbeleid willen we - de naam zegt het al - de focus op gezondheid leggen. Dat is positiever, en het biedt de mogelijkheid om meer aandacht te geven aan preventie en re-integratie." IN BEWEGING In het nieuwe gezondheidsbeleid zijn de regels rond ziekte en arbeidsongeschiktheid verduidelijkt, gebundeld, gemoderni seerd en hier en daar gewijzigd. Rudy: "We willen medewerkers prikkelen zelf ook actief te zijn op het gebied van gezondheid. Niet als verplichting, maar als stimulans. Het is niet meer van deze tijd om thuis af te wachten wat er gaat gebeuren als je klachten hebt of ziek thuis zit. Het nieuwe gezondheidsbeleid moet om die reden toegankelijk zijn via intranet. We bieden de informatie zó aan dat de mensen zelf actief keuzes kunnen maken als het gaat om hun gezondheid. Ook willen we mede werkers in beweging brengen. Binnenkort kan iedereen via Heineken a la Carte gaan fitnessen tegen een aantrekkelijke prijs. Hiervoor hebben we met verschillende fitnesscentra in Nederland een contract gesloten. Op intranet en via de nieuwe gezondheidsite (zie kader) is alle informatie te vinden." APPELS VOORAAN Betekent de focus op gezondheid dat de kroket wordt verbannen uit de bedrijfskantines? Jolanda van der Velde, landelijk contract manager bij Facility Services, grinnikt bij het idee. "Nee, wij kunnen niet bepalen wat de mensen eten. Maar ze wel bewuster laten worden van de keuzes die ze maken. Door bijvoorbeeld te zeggen: eens in de week een frikadel is niet zo erg, maar neem er niet elke dag één. In de bedrijfsrestaurants hangen we tips op voor een gezondere levenswijze. Een voorbeeld: je moet anderhalf uur sporten om het aantal calorieën in een gehaktbal weer te verbranden. Daarnaast hebben we de prijzen van gezonde producten iets verlaagd en zijn snacks iets duurder geworden. Ook op het gebied van presentatie hebben we maatregelen genomen. Als je de appels en salades vooraan zet in de vitrine, zullen medewerkers daar eerder voor kiezen." [10] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 10