STATIE Heineken NL magazine draagt stokje over DOE MEE! Jan Marj Arj an Drie medewerkers van Heineken beklommen onlangs de Mount Denali in Alaska. Geen geringe prestatie. Want de berg, die ook wel Mount McKinley wordt genoemd, behoort met zijn 6.194 meter tot de zeven hoogste bergen ter wereld. En van de zogenoemde Seven Summits is het ook nog eens de koudste. Temperaturen van -20 tot -30 graden Celsius zijn er heel gewoon. Marjan Klingeman (business analist bij bij Group Control Accounting, Heineken International) is pas de tweede Nederlandse vrouw die deze top bedwingt. Zij maakte deel uit van een Nederlandse expeditie van 3 bergbeklimmers. Op Mount Denali kwam ze in High Camp, op 5.300 meter, Jan van Velzen (global account manager, afdeling Duty Free van Heineken International) en Arjen Reynierse (national account manager bij Vrumona) tegen. Zij waren met een Amerikaanse expeditie op pad. Arjen: "Jan en ik zijn al ruim tien jaar klimmaa- tjes. Mount Denali, onze derde berg, was een echte uitdaging waarvoor we driekwart jaar intensief hebben getraind. Het is weliswaar niet de hoogste berg ter wereld - de Mount Everest is zo'n 2.600 meter hoger - en je kunt hem zonder zuurstofflessen beklimmen, maar de omstandigheden zijn zeer ex treem. In het kamp kun je niet eens ter ontspanning een boek lezen; de pagina's zouden bevriezen en verbrokkelen. En Jan moest zijn lenzendoosjes op zijn lichaam dragen om ze warm te houden. Toen we Marjan tegenkwamen, was zij die dag op de top geweest. Opgelucht dat haar expeditie geslaagd was (zonder ongelukken en bevriezingen) vertelde zij dat ze waanzinnig mooi weer heeft gehad en een geweldig uitzicht vanaf de TOP. Twee dagen daarna stonden ook wij bovenop de berg. Dat was een heel emotioneel moment. Gevoelens van euforie, uitputting en ook van opluchting dat ik het had gehaald, want maar een op de drie klimmers haalt de top. Jan en ik moesten lachen en huilen tegelijk. Toen nog de tocht naar beneden - in de wetenschap dat er dan meer ongeluk ken gebeuren dan op de heenweg. Gelukkig zijn we allemaal zonder kleerscheu ren de berg afgekomen. Op dit moment genieten we nog na, maar we gaan er vast wel weer van dromen een nieuwe berg te beklimmen. Liefst wel een die minder koud is." Meer lezen en zien? Op www.expeditienet.nl/denali/index.cfm staat een blog van Marjan. Wie gaat er mee naar de volgende Heineken-berg? Beeld: www.expeditienet.nl/denali Heineken nl magazine [9] Ook iets opmerke lijks gelezen over een onderwerp dat raakvlakken heeft met (werken bij) Heineken? Laat col lega's meegenieten en stuur je gekke, interessante of afwijkende knipsels naar Heineken NL magazine: redactie@ heineken.nl of naar Heineken NL maga zine, kamer 2.488, postbus 530, 2380 BD Zoeterwoude. Als trotse winnaar van de prijs voor het beste interne bedrijfsblad van 2006 was Heineken eind mei gastheer van de prijsuitreiking voor de beste bedrijfsbladen 2007. Deze Grand Prix bedrijfsbladen wordt jaarlijks uitgereikt door de beroepsvereniging voor communicatie, Logeion. Rond borreltijd verzamelden de zenuwach tige genomineerden en andere belangstellenden zich in De Hooiberg in Zoeterwoude, waar Heineken's communicatiemanager Cees Brink bekendmaakte welke bedrijfsbladen zich dit jaar de beste mogen noemen. In de categorie extern werd dat het blad Ton, gericht op mensen in het beroepsgoederenvervoer. In de categorie intern nam BZ Blad het stokje over van Heineken NL magazine; het magazine voor medewerkers van het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 9