'Gewoon ongedwongen een biertje drinken, is er niet meer bij' Gezocht: nieuwe panelleden Smaakt het biertje zoals is omschreven? In de computer geven ze het verschil aan. Verder zit bij elk setje glazen minimaal één glas dat 'gespiked' is: een biertje waaraan bijvoorbeeld extra veel alcohol of hop is toegevoegd, zodat de smaak echt afwijkt. Als de panelleden dit biertje niet waarnemen, kan dat een signaal zijn dat ze niet goed genoeg proeven. BEST COMPLEX Wim Bogaard is werkzaam op de afdeling Bussiness Applica tions en maakt al vier jaar deel uit van dit panel. Volgens hem is het moeilijkste aan dit werk om je eigen voorkeur uit te scha kelen. "Maar dat moet wel. Het gaat er niet om of ik het bier lekker vind, maar of ik kan omschrijven hoe het bier smaakt. Ik heb hiervoor een uitgebreide training gehad van een halfjaar. Toen ik me opgaf, wist ik niet dat het zo complex was. Ik was al een wijnliefhebber en het leek me ook leuk om meer te leren over bier. Ik vind het eigenlijk nog steeds grappig om te doen en een fijne bijkomstigheid is dat ik nu ook andere drankjes veel aandachtiger drink dan voorheen." Chemisch analist Peter Slotboom, laborant bij Sensory Analytical Services, is het daarmee eens. "Ik ben nu dusda nig getraind in het herkennen van smaken, dat ik er buiten werktijd ook mee bezig ben. Gewoon ongedwongen een biertje drinken is er niet meer bij, want ik ben direct bezig met proe ven. Zo dronk ik laatst op een terras met mijn vriendin een Iers speciaalbier, geen Heineken-product trouwens. Zij proefde niks geks. Maar toen ik haar vroeg bij de volgende slok aan blauwe kaas te denken, zei ze: verrek, je hebt gelijk! Ik denk dat het ging om een bacteriologische infectie." GEZAMENLIJK OORDEEL Het Flavour Research Panel gaat een stapje verder. Hierin zitten ook Heineken-medewerkers, maar zij moeten naast goed kunnen waarnemen ook nog eens goed kunnen discussiëren. De taak van dit panel is namelijk om gezamenlijk tot een eensgezind oordeel te komen over het geproefde bier. Hier worden bijvoorbeeld nieuwe bieren getest, of men bespreekt bier waarover een klacht is binnengekomen. De panelleden krijgen minder bieren te proeven dan in het Corporate Brand Wil je ook lid worden van het Corporate Brand panel? Helaas kunnen alleen medewerkers die in het kantoor gebouw in Zoeterwoude werken, deelnemen. Je moet minimaal drie keer per week 20 minuten beschikbaar zijn en de training duurt een halfjaar. Meer informatie en aanmelden bij Marieke Lentfert/Martin Klerks, telefoon 071 545 6661 of e-mail NLHTS CSE@heineken.nl. [6] Heineken nl magazine

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 6