EINDELIJK HET WATER OP Er zit eindelijk schot in de zaak? Waarom is die overslag- terminal zo belangrijk voor Heineken? Waarom was er tien jaar onderhandelen voor nodig? Na meer dan tien jaar onderhandelen is de Overslag Terminal Alphen (OTA) bijna een feit. Hiervandaan kan Heineken con tainers met bier per schip van en naar de havens in Rotterdam en Antwerpen laten vervoeren. Fred Holvast (manager CS&L), verantwoordelijk voor dit project, licht toe. [23] i-M Ja. Tot ons grote plezier staat de gemeente Alphen sinds eind vorig jaar helemaal achter de terminal. Onlangs keurde het gemeentebestuur een voorstel goed voor de aanleg van een binnenvaartterminal langs de Gouwe in Alphen aan den Rijn. Nu moet alleen de provincie nog een 'verklaring van geen bezwaar' afgeven. Maar omdat de terminal oorspronkelijk een idee van de provincie is, zullen zij het wel goedkeu ren, verwachten we. Dat zou betekenen dat eind dit jaar de eerste spade de grond in kan en de opening in de herfst van 2008 een feit kan zijn." ransport over water is ontzettend belangrijk voor het voortbestaan van de brouwerij op lange termijn. De wegen slibben langzaam dicht, dus je hebt alternatieven nodig. Dankzij de OTA is de toekomst van de brouwerij in Zoeterwoude nu veilig gesteld. Ik denk niet dat iedereen zich realiseert dat dit een enorme opsteker voor Heineken is! Onze export neemt alleen maar toe. Nu worden de vele tienduizenden containers nog per vrachtwagen naar Rotterdam en Antwerpen gereden. Maar met de files en de stijgende dieselprijzen wordt dat steeds duurder. Zoeterwoude - Alphen is een aanzienlijk kortere rit. Vervoer per water is dus goedkoper en beter voor het milieu." onderhandelden. Wij worden een grote klant van de terminal, maar zijn geen trekker van het project en zaten ook niet in stuurgroepen of zo. Dit soort plannen ontwikkelen duurt nu eenmaal lang, met alle bijkomende procedures en vergun ningen. Ik ben blij dat we tien jaar geleden al over alternatieve vervoers vormen nadachten en we nu klaar zijn voor de toekomst. En voor de economie van de hele regio is de terminal ook heel goed. Andere bedrijven, zoals Zeeman, dat veel textiel importeert, maken ook graag gebruik van de terminal." Heineken nl magazine OPROEP Hp1 Welke kwestie zou jij eens in Vragenvuur aan de orde willen stellen? Beslis mee! Heikele zaken en dringende vragen zijn welkom bij redactie@heineken.nl

Heineken NL Magazine | 2007 | | pagina 23